Moulin Rouse
Europa, Francja

Paryż i Project 888

Projekt 888

O Project 888 dowiedziałam się przypadkiem. 8 sierpnia 2008 pod wieżą Eiffla w Paryżu odbył się zlot autostopowiczów z Europy, na który pojechaliśmy z Łukaszem… autostopem, oczywiście!

A jak Paryż to i cmentarz Pere Lachaise, przy grobie Morrisona, do którego prowadzą narysowane przez fanów strzałki, a który jako jedyny jest ogrodzony. A na nim kwiaty, papierosy, monety. Obok zafascynowani Morrisonem ludzie, otwierający z radości, że tu dotarli, szampana czy piwo. Niepowtarzalny klimat.

Na zlocie autostopowiczów z Europy stawili się też ludzie z Australii, USA i Japonii. I na powitanie Australijka wcisnęła nam po piwie.

Na zlocie spotkałam Pawła z Krakowa, którego poznałam… w M’hamidzie na Saharze! Nasze drogi przypadkowo splotły się ponownie pod wieżą Eiffla w Paryżu! Był też chłopak z Danii podróżujący autostopem w garniturze i z laptopem, na którym wyświetla dla kierowców na drodze nazwy miejscowości, do których chce się dostać.

Po zlocie ruszyliśmy przez Belgię do Holandii, gdzie spędziliśmy trochę czasu. I to wszystko, co działo się w międzyczasie – niesamowici kierowcy na stopa, jak ten w Słupsku, który sam do nas podszedł, gdy siedzieliśmy pod sklepem i jedliśmy, i zaproponował stopa… aż do Kolonii. I niezwykły facet z Laosu, mieszkający w Paryżu, który sam zaprosił nas do swojego domu, gdzie spędziliśmy dwie noce. Byli też autostopowicze spotkani dzień przed zlotem na stacji benzynowej pod Paryżem, niewiedzący o spotkaniu, więc ich zabraliśmy ze sobą. A potem powrót z Amsterdamu w 16 godzin do Gdyni, kilkoma autostopami. Paryż i Projekt 888 – warto było!

Paryz

To też może Cię zainteresować:

4 Comments

 1. Myślę że Beata sie nie pogniewa jak dam tu link do „Dzieci wiedzą lepiej-Autostopowicz” andante.wrzuta.pl/audio/yBgcoP9O52/autostopowicz_dzieci_wiedza_lepiej a tutaj nawet można sobie ściągnąć: http://www.namp3.net/mp3,34369,autostopowicz_dzieci_wiedza_lepiej.html

  a no i chyba coś jeszcze miało się tu pojawić na blogu ale czy nasza podróżniczka zdąży: ??

 2. Zdąży, zdąży – już się pojawił nowy wpis, a będzie do poniedziałku jeszcze trochę:)
  Blog – reaktywacja:):):)
  A z tego, co tu wkleiłeś, śmiałam się do łez! Rewelacja!!!
  Dzięki Hubert i pozdrawiam ciepło:*

 3. Gość: edzia, 77-45-60-90.sta.asta-net.com.pl says:

  O rany! Jakie miłe wspomnienia z Paryża. Ja też byłam na zlocie 🙂 Pozdrawiam serdecznie

 4. Gość: Paweł_Bartnik, wifi.pwrnet.pwr.wroc.pl says:

  I Ogólnopolski Zlot Autostopowiczów
  2-3 październik, Bełchatów
  http://www.zlot.autostopik.pl

  Mile widziani zagorzali autostopowicze, kierowcy, wszyscy Ci którzy mało jeździli bądź dopiero mają zamiar pojechać, ale nie mają z kim bądź nie wiedzą jak się za to zabrać, czy też wasi znajomi- gdy posłuchają naszych opowieści i poznają ludzi, dla których podróżowanie w ten sposób to pasja wkręca się na maksa. W końcu autostop w gruncie rzeczy to choroba nieuleczalna;)
  Na pytania i sugestie czekam tutaj, na forum http://www.autostopik.pl w odpowiednim wątku, na gg 8448589 baz na kom 510264088 (tylko telefony bo sms nie mam jak przeczytać)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.