Sahara - tatuaż z henny.
Moim zdaniem

Kolosy 2009 – nominacja!

 

„Skończyła studia, spakowała plecak i pojechała do Afryki. Tak to się zaczęło i tak trwało: bez planu, bez terminu, bez konkretnego celu.”

 

Tak się zaczyna historia o mnie, której fragment można znaleźć na stronie Kolosów (www.kolosy.pl) – Ogólnopolskiego Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, na które zostałam zaproszona z swoim pokazem o Saharze i Nomadach. To wielki zaszczyt dla mnie – zostać wybraną, zaproszoną i móc wystąpić wśród tak znakomitych podróżników. Zapraszam więc 21 marca na moją prelekcję!

Tribi Sun: saharyjskie serca

Beata Lalla Jakuszewska

Skończyła studia, spakowała plecak i pojechała do Afryki. Tak to się zaczęło i tak trwało: bez planu, bez terminu, bez konkretnego celu. Wreszcie, po przejechaniu autostopem i przewędrowaniu pieszo łącznie ok. 13 tys. km, Beata Jakuszewska się zatrzymała. Było to w małej marokańskiej wiosce M’hamid el Ghizzlane, nazywanej „wrotami Sahary”.

Przez sześć kolejnych miesięcy mieszkała wraz z Nomadami z plemienia Arib, którzy stopniowo się z nią oswajając, coraz bardziej wtajemniczali ją w swoje życie. Z nimi wędrowała po pustyni, gotowała na ogniskach, uczyła się piec chleb w piasku, śpiewała i tańczyła. Była prawie jedną z nich. W tym czasie, w kontakcie z inną, zanikającą już kulturą, poznawała siebie i odkrywała to, co naprawdę ważne.

11. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników,    Żeglarzy i Alpinistów 10. edycja Nagrody Kolosy
 Gdynia, 20-22 marca 2009 r.
 Hala Sportowo-Widowiskowa „GDYNIA”
ul. Kazimierza Górskiego 8, 81-302 Gdynia
 Wstęp wolny

To też może Cię zainteresować:

1 Comment

  1. szkoda że mnie nie będzie – z drugiej strony sobota to chyba prawdziwy „prime time” na Kolosach. Do zobaczenia w niedzielę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.