pustynia w syrii
Moim zdaniem

Kolosy 2010 – prelekcja

Po raz drugi zostałam nominowana do największej nagrody podróżniczej – Kolosa! A wszystko to za sprawa reporterskiej opowieści o Bliskim Wschodzie i Beduinach. Jak piszą organizatorzy Kolosów:

„Niemniej interesująco zapowiada się prelekcja Beaty Jakuszewskiej, która po półrocznym pobycie u zamieszkujących Saharę Nomadów wyruszyła autostopem ku kolejnym otwartym przestrzeniom – na pustynie Bliskiego Wschodu, by obcować tym razem z beduinami. Przedstawi nam reporterską relację z życia na obrzeżach konfliktu izraelsko-arabskiego.”

13 marca opowiem o „Synach Przestrzeni”!

„Reporterska opowieść o Beduinach i ich stosunku do konfliktu na Bliskim Wschodzie. Po pół roku spędzonym z Nomadami na Saharze Beata Jakuszewska wyruszyła autostopem ku kolejnym otwartym przestrzeniom – na pustynie Bliskiego Wschodu. Przebywając z „Synami Przestrzeni”, Beduinami, doświadczała tego jak – żyjąc na obrzeżach konfliktu izraelsko-arabskiego –  ten wolny lud pustyni odczuł skutki walk.  Poprzez bezpośredni kontakt próbowała znaleźć odpowiedź na pytanie: czy w zastanej sytuacji Beduini przynależą sercem do jakiejkolwiek nacji i zioną nienawiścią, czy też, jako Obywatele Wszechświata, szerzą idee wolności i pokoju, nie angażując się w żaden sposób w konflikt? W swojej relacji Beata Jakuszewska zabierze nas nie tylko w podróż w tak rzadko odwiedzane miejsca, ale przede wszystkim w fascynującą wędrówkę ścieżkami kultury, wrażliwości i odkrywanie zagadek tożsamości.”

Zapraszam więc 12-14 marca 2010 do Gdyni – i życzę przyjemnego słuchania mojej i pozostałych niesamowitych relacji!

To też może Cię zainteresować:

5 Comments

  1. Gość: , 88.252.166.2* says:

    Moje gratulacje!!! Pozdrowienia z Turcji!!

  2. Znaczy ja 😉 chuky… Pozdrow tez Lukasza. Dzek za mile spotkanie w Olsztynie!

  3. Dziękuję – i do zobaczenia:*

  4. Gość: Lalla, chello084010055004.chello.pl says:

    Super!!!!!!
    D zobaczenia w sobotę!:*

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.