Wyspa Koh Phi Phi
Moim zdaniem

Gdzie jechać w 2018 roku?

Gdzie jechać w 2018 roku? Najmodniejsze kierunki, najbardzej dostępne destynacje powtarzają się nieustannie. Mauritius, Gruzja czy Malta – te kraje od lat są w czołówce. A gdyby tak spojrzeć poza TOP 10, choć ruszyć w miejsca równie piękne? Oto TOP 6 kierunków na 2018 – wszystkie sprawdzone, przetestowane, więc szczerze polecam (kolejność przypadkowa)!

Gdzie jechać w 2018?

 

1. Maroko

A konkretnie część wybrzeża od Agadiru do Sidi Ifni. To tu, na granicy Maroka i Sahary Zachodniej, na plaży Legzira, znajdował się słynny łuk, który w 2016 roku runął. To na tej trasie w przydrożnym barze zamawiałam pieczywo i miski z olejem arganowym z pobliskich drzew. Na tej trasie mijałam słynne marokańskie kozy siedzące na drzewach!

Sidi Ifni w Maroko


2. Laos

Vientiane jawi się jako prowincjonalne miasteczko. A przecież to stolica! Widoczne w potrawach wpływy francuskie – popularne bagietki, sery, wybór win – to jedno, ale tym, co wyróżnia kraj najbardziej jest Mekong i jego malowniczy nurt.

Mekong w Laosie.


3. Baleary

Tam to dopiero jest zabawa! A może moje wspomnienia z Balearów nacechowane są w taki sposób dzięki ludziom, których tam poznałam, z którymi zamieszkałam i spędzałam czas. Fajne miasteczka, a i plenerowe noclegi w namiocie całkiem przyjemne.

Baleary


4. Tajwan

Spędziłam tam chwilę w 2015 roku i wyspa zrobiła na mnie fajne wrażenie. Potrawy, owoce, widoki, góry, Tajpej – wszystko mi się podobało. Jedynie tajfun może dawać się we znaki, ale co tam tajfun – Tajwan wszystko wynagradzał!

Góry na Tajwanie.


5. Hiszpania

A konkretnie: Andaluzja! Podróżowałam po tej części kraju trochę sama, trochę z Val z Wielkiej Brytanii, która kupiła dom nieopodal Estepony. Tarifa, Algeciras, hiszpańska Sahara czy ruiny Baelo Claudio – to tylko namiastka tego, czym wita Andaluzja.

Hiszpania


6. Tajlandia

Nie mogłoby obejść się bez mojego numeru 1 – Tajlandii! Miejsc poza szlakiem w tym kraju, gdy już tam się zamieszka, zna się bez liku. Ja sama po ponad 2 latach tam twierdzę, że są miejsca, o których zadeptaniu nie ma mowy. Setki perełek. I ta najlepsza na świecie kuchnia!

Tajlandia


Taki jest mój ranking na rok 2018. Góry, rzeki, miasta, wyspy, parki narodowe, świetne kuchnie danego regionu i niezadeptane miejsca w tych krajach, do których można dotrzeć. Dodasz coś od siebie? Gdzie warto ruszyć w 2018 roku? Ja o moich planach opowiem niebawem!

To też może Cię zainteresować:

4 Comments

 1. Alicja says:

  I jeszcze Włochy polecam . Zawsze na propsie. Szczególnie włoska kuchnia.

  1. Lalla says:

   To baaardzo dobry kierunek! Też uwielbiam ich kuchnię! 🙂

 2. Ula (chuky) says:

  A jak Włochy to szczególnie południe: Neapol, Bari, wybrzeże amalfitańskie 😀

  1. Lalla says:

   Amalfi! Jesteś, Ula, kolejną osobą, która tak bardzo poleca mi to miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.