Wyspa Koh Phi Phi
Moim zdaniem

Gdzie jechać w 2018 roku?

Gdzie jechać w 2018 roku? Najmodniejsze kierunki, najbardzej dostępne destynacje powtarzają się nieustannie. Mauritius, Gruzja czy Malta – te kraje od lat są w czołówce. A gdyby tak spojrzeć poza TOP 10, choć ruszyć w miejsca równie piękne? Oto TOP 6 kierunków na 2018 – wszystkie sprawdzone, przetestowane, więc szczerze polecam (kolejność przypadkowa)!

Gdzie jechać w 2018?

 

1. Maroko

A konkretnie część wybrzeża od Agadiru do Sidi Ifni. To tu, na granicy Maroka i Sahary Zachodniej, na plaży Legzira, znajdował się słynny łuk, który w 2016 roku runął. To na tej trasie w przydrożnym barze zamawiałam pieczywo i miski z olejem arganowym z pobliskich drzew. Na tej trasie mijałam słynne marokańskie kozy siedzące na drzewach!

Sidi Ifni w Maroko


2. Laos

Vientiane jawi się jako prowincjonalne miasteczko. A przecież to stolica! Widoczne w potrawach wpływy francuskie – popularne bagietki, sery, wybór win – to jedno, ale tym, co wyróżnia kraj najbardziej jest Mekong i jego malowniczy nurt.

Mekong w Laosie.


3. Baleary

Tam to dopiero jest zabawa! A może moje wspomnienia z Balearów nacechowane są w taki sposób dzięki ludziom, których tam poznałam, z którymi zamieszkałam i spędzałam czas. Fajne miasteczka, a i plenerowe noclegi w namiocie całkiem przyjemne.

Baleary


4. Tajwan

Spędziłam tam chwilę w 2015 roku i wyspa zrobiła na mnie fajne wrażenie. Potrawy, owoce, widoki, góry, Tajpej – wszystko mi się podobało. Jedynie tajfun może dawać się we znaki, ale co tam tajfun – Tajwan wszystko wynagradzał!

Góry na Tajwanie.


5. Hiszpania

A konkretnie: Andaluzja! Podróżowałam po tej części kraju trochę sama, trochę z Val z Wielkiej Brytanii, która kupiła dom nieopodal Estepony. Tarifa, Algeciras, hiszpańska Sahara czy ruiny Baelo Claudio – to tylko namiastka tego, czym wita Andaluzja.

Hiszpania


6. Tajlandia

Nie mogłoby obejść się bez mojego numeru 1 – Tajlandii! Miejsc poza szlakiem w tym kraju, gdy już tam się zamieszka, zna się bez liku. Ja sama po ponad 2 latach tam twierdzę, że są miejsca, o których zadeptaniu nie ma mowy. Setki perełek. I ta najlepsza na świecie kuchnia!

Tajlandia


Taki jest mój ranking na rok 2018. Góry, rzeki, miasta, wyspy, parki narodowe, świetne kuchnie danego regionu i niezadeptane miejsca w tych krajach, do których można dotrzeć. Dodasz coś od siebie? Gdzie warto ruszyć w 2018 roku? Ja o moich planach opowiem niebawem!

To też może Cię zainteresować:

4 Comments

 1. Alicja says:

  I jeszcze Włochy polecam . Zawsze na propsie. Szczególnie włoska kuchnia.

  1. Lalla says:

   To baaardzo dobry kierunek! Też uwielbiam ich kuchnię! 🙂

 2. Ula (chuky) says:

  A jak Włochy to szczególnie południe: Neapol, Bari, wybrzeże amalfitańskie 😀

  1. Lalla says:

   Amalfi! Jesteś, Ula, kolejną osobą, która tak bardzo poleca mi to miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.