Moim zdaniem

Najlepsze kierunki na zimę!

Po letnich i jesiennych zestawieniach mam dla Was pięć propozycji zimowych podróży – w końcu przed nami jeszcze ponad miesiąc zimy! Jeśli część z Was zna mnie choć trochę to wie, że ja jestem z tych ciepłolubnych, więc na liście nie znajdziecie mroźnej północy czy pokrytych śniegiem stoków. Nie w czasie, gdy w Polsce zima! Moje najlepsze kierunki na zimę zahaczają więc o wschód i południe – destynacje, które sama najchętniej odwiedzam, gdy w Polsce zimno. Chodźcie się dogrzać w pełnym słońcu!

 

 TAJLANDIA

Niekwestionowana królowa zimowych podróży! Gdzie jak gdzie, ale zima jest najlepszą porą, by być właśnie tu! Najlepsza pogoda w roku! Gdziekolwiek nie zajrzysz – na wyspy, do Bangkoku czy małych miasteczek, wszędzie zaznasz mocy słońca i znakomitego jedzenia.

 

BALEARY

Na Balearach spędzałam zimowe tygodnie kilka lat temu. Szalona podróż z namiotem, noclegi na opuszczonych plażach lub u miejscowych, wędrówki po miasteczkach i lokalnych restauracjach. Słońce gorące i nocne poznawanie klimatycznych uliczek na wyspie.

 

MAROKO

Gorące południe kraju, tuż na granicy pustyni i oceanu, to bliski, znakomity kierunek na czas polskiej zimy. Małe miasteczka położone na zachodzie Maroka przyciągają swoim niepowtarzalnym klimatem.

Sidi Ifni w Maroko

 

LAOS

Zamiast na plażę do sąsiednich państw, zajrzałam do Laosu. Tu, nad Mekongiem życie toczy się powtarzalnym rytmem. Każdego późnego popołudnia mieszkańcy przybywają nad rzekę, by korzystać z lokalnego targu, rozstawiających się stoisk z jedzeniem czy oglądać nadchodzący zachód słońca.

Vientiane

Mekong w Laosie.

 

MALTA

Odkrycie ostatniej zimy! Dobrze jest zawitać na Malcie poza sezonem, bo choć może temperatura nie pozwala na spacery po plaży w bikini, to bez wątpienia można zrzucić kurtkę i poczuć zapach wiosny. I rozsmakować się w tej wyspie na dobre.

Victoria - Rabat na Gozo

Azure Window na Gozo

 

P.S. W tym tygodniu będzie jeszcze jeden post – z podsumowaniem 2018 roku i planami na 2019! 🙂

To też może Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.