Czemu stosuje się multiswitch kaskadowy?

Jeśli potrzebujesz multiswitcha kaskadowego, koniecznie wejdź na www.telmor.pl.

Sieci telekomunikacyjne znajdziemy już we wszystkich obiektach. O tym, czy dana instalacja będzie funkcjonalna, świadczy mnóstwo czynników. Powinna rzecz jasna być bezpieczna oraz zapewniać dużą jakość przesyłanych sygnałów, jednak równie ważna okazuje się opcja łatwego jej skalowania. Zrobienie dodatkowych przyłączy nie może wiązać się z koniecznością przeprowadzenia trudnych prac – przez to inni abonenci nie byliby w stanie bowiem przez określony czas połączyć się z siecią. Szczęśliwie stworzone zostały urządzenia, dzięki którym skalowanie instalacji jest łatwe oraz nieuciążliwe dla odbiorców – są to multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od kilku lat określone jest przepisami.

Multiswitch kaskadowy – elementy

Multiswitch kaskadowy pozwala na bezproblemowe poszerzenie sieci. Jest to pudełko ze znajdującymi się na rantach wtyczkami oraz złączami, do jakich podłączane są kable. Jeżeli niezbędne jest poszerzenie instalacji – na przykład wówczas, gdy nowy odbiorca zamówił usługę – wystarczy po prostu umieścić kolejny kabel. Multiswitch kaskadowy może mieć różne liczby złączy dla odbiorców – najprostsze moduły tego rodzaju mają 8 gniazd, jednak u dostawców znajdziemy również multiswitche kaskadowe z 16, 24 oraz 32 wyjściami.

Cechy multiswitcha kaskadowego

Jak łatwo się domyślić, przy kupnie multiswitcha kaskadowego najistotniejsza będzie rzecz jasna liczba wtyczek – dla małych budynków nie musi przekraczać 8, jednak w dużych obiektach należy oczywiście wykorzystać moduły o większej ilości wejść. Bardzo ważna okazuje się także separacja między gniazdami a złączami – w największej mierze wpływa bowiem na czytelność sygnału. Dobre multiswitche kaskadowe oferują separację na poziomie 30 db. Jest to istotne w szczególności w instalacjach telewizyjnych kilku operatorów cyfrowych.

Dane firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy