Pulpity dotykowe wykorzystywane są w różnych gałęziach produkcji. Ułatwiają precyzyjne manewrowanie innymi urządzeniami za pomocą kilku naciśnięć. Te nowoczesne panele HMI ułatwiają pracę człowieka również w kompleksach przemysłowych. Przedsiębiorstwa zajmujące się montowaniem pulpitów dotykowych HMI często oferują nabywcom także możliwość pobierania darmowych aktualizacji software’u.
Zalety współczesnych pulpitów dotykowych
Niezaprzeczalnym walorem paneli sterowniczych jest wyświetlanie drobiazgowych paradygmatów, co umożliwia jeszcze bardziej idealne kierowanie rozmaitymi obiektami oraz układami komputerowymi. Odbiorcy mogą korzystać z pulpitów o zróżnicowanej specyfikacji (o przekątnej od 5 do 15 cali), pasujących do urządzeń używanych w określonej gałęzi produkcji. Używanie paneli jest intuicyjne i bazuje na uniwersalnie funkcjonujących rozwiązaniach. Są one także odporne na wahania temperatury (nawet w przedziale od -10 do +50 stopni Celsjusza). Innowacyjna technika nieustannie się zmienia, a panele tego typu muszą charakteryzować się ogromną wytrzymałością. Wysoka niezawodność jest zatem kluczową zaletą nowoczesnych pulpitów dotykowych.
Możliwości pulpitów dotykowych poznaj je na szkoleniach
Konstruktorzy pulpitów dotykowych przypominają, że rozwój techniczny w tym obszarze jest niesłychanie energiczny. Starsze systemy udostępniały jedynie proste opcje, takie jak alarmowanie o awarii czy integrowanie różnych urządzeń. Obecnie możliwości paneli sterowniczych stały się bardziej zaawansowane. Z tej przyczyny producenci tych urządzeń przygotowują gruntowne szkolenia, podczas których prezentują funkcjonowanie tych nierzadko wieloaspektowych urządzeń. Warto również zauważyć, że współczesne pulpity dotykowe zupełnie zdeklasowały zdezaktualizowane , używane jeszcze kilkanaście lat temu w gospodarce.