Masz słaby sygnał antenowy? Użyj wzmacniacza DVB-T

Kup wzmacniacz DVB T na www.telmor.pl

Oglądanie TV stało się obecnie codzienną czynnością. Spoglądamy w telewizor przy porannej kawie oraz przy jedzonej wieczorem kolacji. Programy w TV lubią dzieci, nastolatki, osoby w średnim wieku i seniorzy. W bogatej ofercie programowej każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Niemniej jednak, nieraz sygnał okazuje się być tak słaby, że odbiór wybranego kanału jest zwyczajnie niemożliwy. Idealnym rozwiązaniem są w takiej sytuacji wzmacniacze antenowe, wśród których wyliczyć można między innymi wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T jest potrzebny?

Trzeba wiedzieć, że siła sygnału bywa tym gorsza, im dalej antena znajduje się od odbiornika. Do tego pogarsza się ona na każdym złączu, co oznacza, że dobrym rozwiązaniem jest zmniejszenie liczby gniazd antenowych oraz unikanie łączenia krótkich odcinków kabli. Skorzystanie ze wzmacniacza powoduje, że sygnał jest mocniejszy, a w konsekwencji odbieramy znacznie lepszy obraz. Wzmacniacze zakładane są zaraz za anteną bądź tuż przed telewizorem. Miejsce ich umieszczenia uzależnione jest od tego, w jaki sposób zaprojektowana jest sieć. Trzeba dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdzi się nie tylko w wypadku odbiornika telewizyjnego, ale także odbiornika radiowego.

Jakie typy wzmacniaczy DVB-T są obecnie w sprzedaży?

Wyróżnia się parę typów wzmacniaczy antenowych. Na ten moment wykorzystywać można wzmacniacze budynkowe, kanałowe, masztowe oraz pasmowe. Wzmacniacz pasmowy jest najlepszy wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy okazuje się być za słaby. Montuje się go wyjątkowo blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość specyficzny typ wzmacniacza – potęguje on sygnał tylko wskazanych kanałów, ale równocześnie efektywnie tłumi sygnał innych. Wzmacniacz masztowy stosować można wtedy, kiedy sieć antenowa jest niewielka. To używanie właśnie jego zaleca się w domkach jednorodzinnych. Montuje się go na maszcie, a potem ustawia na paru pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można stosować zarówno w małych, jak i naprawdę ogromnych sieciach.

Dane firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy