Baseny kąpielowe do użytku domowego

Jeśli potrzebujesz basenów kąpielowych, zobacz tutaj.

Basen kąpielowy praktycznie zawsze kojarzy się z prestiżem, lecz jest to też ogromna wygoda, sposób na uprawianie sportu bądź relaks. Na basen zatem na pewno warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, aby stawiać wyłącznie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane i serwisowane przez profesjonalną firmę to gwarancja ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne w sprzedaży?

Baseny dzielą się na baseny profesjonalne, na przykład dla ośrodków spa czy pływalni, a także baseny prywatne – wewnętrzne, ogrodowe czy przydomowe. Podział na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest zbudowanie hali basenowej, która powinna spełniać pewne warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza bądź wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Wybór profesjonalistów jest więc kluczowy do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest ogromna ilość typów basenów. Można zdecydować się na przeróżne kształty: baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki czy podłużne baseny typu fast lane, idealne dla pasjonatów pływania i zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są też baseny o różnych konstrukcjach, na przykład takie, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię czy też o obniżonym poziomie wody, co wygląda niezwykle atrakcyjnie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować koszty, przy projektowaniu i budowaniu basenu można zdecydować się na proste rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Efektownie prezentuje się na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co uatrakcyjnia również halę basenową albo ogród. Doskonałym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który wydłuża sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a także chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć przede wszystkim do wypoczynku, dobrze będzie zamontować specjalne schody. Tego typu akcesoriów jest jednak znacznie więcej – niektóre podwyższają walory użytkowe basenu, inne natomiast dodają mu ekskluzywnego charakteru.

Dane firmy:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy