Okna skrzynkowe – zalety i najważniejsze cechy

Okno skrzynkowe znajdziesz na www.oknostol.com.pl.

Okna skrzynkowe kojarzymy przede wszystkim z wiekowymi budynkami. Nierzadko spotkać je można w starych kamienicach, wiejskich domkach lub dworkach. Obecnie są one produkowane w szczególności z myślą o założeniu w tego rodzaju, bo zastosowanie tego typu okien wymagane jest przez konserwatora. Należy jednak zauważyć, iż z uwagi na ich względy estetyczne coraz częściej zakładane są także w nowszych budynkach. Szczególnie, że obecne modele są równie funkcjonalne, co okna wyprodukowane starymi technikami. Jak więc prezentują się okna skrzynkowe? Z jakich surowców są produkowane?

Budowa okien skrzynkowych

Określenie okien skrzynkowych nawiązuje do ich konstrukcji. Zbudowane są z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi znajduje się powietrze. Jest to pewnego typu izolacja, która chroni wnętrze przed zimnem. Okna skrzynkowe w wiekowych budynkach często podzielone są na czworo elementów – te u góry, mniejsze skrzydła są otwierane oddzielnie i niegdyś służyły do wietrzenia pomieszczeń. Taka konstrukcja szczególnie dobrze zda egzamin w obiektach zabytkowych – między innymi chatach ceglanych.

Wykonanie okien skrzynkowych

Okna skrzynkowe, podobnie jak pozostałe typy, powinny być wykonane z właściwego drewna. Dotąd najchętniej wybierano sosnę i dąb, lecz ostatnimi czasy ich twórcy stosują również gatunki egzotyczne. Gatunki takie jak np. meranti są wszak dużo bardziej wytrzymałe na działanie wilgoci, powietrza i ekstremalnych temperatur.

Dane firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy