Sklejka szalunkowa – podstawowe informacje

Potrzebujesz sklejek szalunkowych? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Deski szalunkowe to najistotniejszy element instalacji szalunkowych. Tę funkcję mogą pełnić typowe deski z drewna lub płyty wyprodukowane z innego surowca, jednakże najczęściej wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc wybudować domy ze ścianami wykonanymi z tego kompozytu. Szalunki są też wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na przygotowanie otworów na stolarkę, tj. okna czy drzwi. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jej potrzebujemy, a nie chcemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Kiedyś w szalunkach na ogół wykorzystywane były deski z litego drewna. Te jednakże były drogie, a jednocześnie nie posiadały właściwych parametrów – zazwyczaj nie najlepiej radziły sobie z zawilgoceniem. Z tej przyczyny współcześnie wykorzystywana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z wielu gatunków drewna – z reguły z brzozy, olchy lub topoli. W ofercie producentów znajdziemy przeróżnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, do których produkcji używa się żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny popularny wariant to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeżeli nie możesz kupić

Spółki budowlane posiadają przeważnie swoją sklejką szalunkową wraz z częściami umożliwiającymi jej łączenie. Jeśli jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż własnymi siłami, nie ma potrzeby zakupu wszystkich elementów szalunków – można je wypożyczyć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Prócz samych desek, firma oferuje też wynajem innych akcesoriów potrzebnych do ustawienia szalunków – między innymi łączników i głowic.

Dane firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy