Wynajem szalunków dla ekip budowlanych

Poznaj ofertę wypożyczalni szalunków na abcszalunki.pl

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej wykorzystywanych na budowach technologii. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego rodzaju forma, do której wylewany jest beton – zazwyczaj przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki zwykle wykonywane są ze sklejki, lecz można zaobserwować też konstrukcje wykonane ze stali, a czasem również tworzyw syntetycznych. Innymi potrzebnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, które umożliwiają osiągnięcie wymaganych efektów. Niestety ze względu na duże ceny nie wszystkie firmy budowlane mają swoje szalunki. Kiedy okażą się potrzebne, mogą bowiem zwyczajnie je wypożyczyć – zwłaszcza, że wynajem szalunków to dziś naprawdę często spotykana usługa.

W jakich przypadkach postawić na wynajem szalunków?

Kupno swoich szalunków będzie trafionym pomysłem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zlecenia na wykonanie fundamentów, gdyż jak przed chwilą wspomnieliśmy, będą one do tego niezbędne. Jeżeli jednak wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością danej ekipy, dobrze sprawdzić atuty, które daje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy go wybrać? Przede wszystkim ze względów ekonomicznych – wynajęcie szalunków kilka razy w sezonie okaże się bardziej korzystne niż ich kupno. Dobrze wspomnieć także o komforcie, gdyż trzymanie sporadycznie wykorzystywanych szalunków może generować spore koszty.

Wynajem szalunków – jak wybrać?

Jeżeli postawimy na wynajem szalunków, warto dokładnie zastanowić się nad tym, która firma nam je wypożyczy. Jak ją wybrać? Najlepiej wybrać usługi ekipy specjalizującej się w dostawach sklejki dla ekip budowlanych – w ten sposób zyskamy gwarancję tego, że szalunki będą solidne i funkcjonalne. Bardzo istotna będzie również dbałość o kontrahenta – w sytuacji, kiedy coraz bliższy jest termin startu prac nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. W razie wahania się dobrze z kolei skorzystać z internetu, by dowiedzieć się, co o usługach danej firmy mówią wcześniejsi kontrahenci.

Dane firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy