Badania operatorów

Sprawdź, komu zlecić badania operatorów Kęty.

Są niezbędne jeśli musimy sprawdzić, czy ktoś może podjąć pracę jako kierowca wózka tudzież innej maszyny. Choć sporo kandydatów podchodzi do nich z lękiem, jeśli nie mamy schorzeń psychicznych, ich zaliczenie nie może sprawić nam większych trudności. Jak zatem wyglądają badania operatorów maszyn? Jakich rzeczy należy się po nich spodziewać?

Badania operatorów – kwestionariusz

Na początku testu kandydat otrzymuje stworzony przez specjalistę kwestionariusz. Musi w nim rozwiązać zadania związane z działaniem w rozmaitych, szczególnie problematycznych przypadkach. Po sprawdzeniu kwestionariusza przyszłego kierowcy, psycholog będzie miał możliwość stwierdzić, czy odpowiednio reaguje na nerwy oraz przetestować jego inteligencję lub zdolności społeczne. Zawartość kwestionariuszy jest zależna od profesji starającego się o uprawnienia. Ta część badania operatorów zwykle wywołuje ogromny niepokój, jednak jej zaliczenie rzadko jest trudne.

Badania operatorów na aparatach

Końcowy etap badania operatorów wymaga zastosowania odpowiednio skonstruowanych aparatów. Kolejne zadania badają takie umiejętności jak refleks lub podejmowanie wyborów w trudnych sytuacjach. Powinniśmy pamiętać, że niekiedy ten etap badań może się nie odbyć. Tak będzie, kiedy badany w wywiadzie nie będzie krył nie najlepszego nastroju albo test wykaże, iż przed odwiedzeniem poradni spożył napój alkoholowy. Zaplanowane działanie może zostać wtedy odłożone na inny termin albo – jeśli powodem jest spożycie alkoholu – także odwołane.

Dane firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy