Jeśli potrzebujesz więcej wiadomości dotyczących korekty laserowej wzroku Kraków, kliknij tu.
Dostęp do rozmaitych zawodów, komfort na co dzień czy możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych – to tylko kilka z powodów, które przekonują wiele osób do wykonania laserowej korekty wzroku. Popularność tej metody w ostatnim czasie wciąż wzrasta, na co wpływ ma na pewno coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej skutkiem redukcja cen leczenia) oraz bardzo małe niebezpieczeństwo ewentualnych powikłań. Za rozważeniem przeprowadzenia zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają również względy zdrowotne. Liczne badania udowadniają bowiem, iż nie leczone wady wzroku mogą przekształcić się w znacznie poważniejsze komplikacje, bowiem stanowią czwarty (tuż po zaćmie, jaskrze oraz zwyrodnieniu plamki) powód ślepoty. Zgodnie ze statystykami z krótkowzrocznością walczy jeden na trzech mieszkańców Europy.
Laserowa korekta wzroku – na czym polega?
Korekta laserowa wzroku korzysta z technologii kształtowania rogówki przy użyciu skupionej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, poprzez wymodelowanie rogówki w jej centrum uzyskuje się fenomenalne efekty. Zmniejszając jej obwód i podnosząc środek, można natomiast usunąć dalekowzroczność. W dzisiejszych czasach szeroko rozpowszechnionych rodzajem lasera wykorzystywanego w trakcie procedur okulistycznych jest laser femtosekundowy, który wysyła krótkie impulsy podczerwieni. Umożliwia to przeprowadzenie dokładnego kształtowania, a równocześnie zmniejsza zagrożenie naruszenia innych elementów rogówki. Za poleceniem tego sposobu leczenia wad widzenia przemawia mnóstwo czynników. Istotne to przede wszystkim dokładność, niska inwazyjność, efektywność i niskie ryzyko komplikacji. Trzeba napomknąć też o tym, że zabieg może być prowadzony w znieczuleniu miejscowym.
Laserowa korekta wzroku – lekarz nie zgodzić się na zabieg
Nim zaplanujemy poddanie się zabiegowi, warto zdać sobie sprawę z tego, że w niektórych kazusach lekarz może odmówić jego przeprowadzenia. Do najistotniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy zwłaszcza wiek poniżej 21 roku życia, ciążę oraz karmienie piersią, schorzenia oczu takie jak zaćma, posiadanie rozrusznika serca, choroby autoimmunologiczne czy infekcje wirusowe.
Dane firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]