Cechy i działanie aparatu ultradźwiękowego

Jeśli potrzebujesz aparatu ultradźwiękowego, skieruj się tu.

Ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech MHz są często stosowane przez fizjoterapeutów. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez przyczyny, gdyż właściwie aplikowane ultradźwięki bardzo korzystnie oddziałują na ludzkie zdrowie. Wykorzystuje się je do masażu mięśni, a wytwarzana za ich pomocą wysoka temperatura oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Z tego powodu masaż ultradźwiękami może być stosowany do łagodzenia bólu, zmniejszania napięcia mięśniowego i usprawnienia przepływu limfy. Wszystko to możliwe jest jednak wyłącznie przy użyciu odpowiedniego aparatu do ultradźwięków.

Aparat ultradźwiękowego – charakterystyka

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie stu lat, opiera się na dwóch rodzajach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają zbawienne oddziaływanie na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają przede wszystkim na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – blizn, ścięgien, wiązadeł czy stawów i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do znacznego wysiłku bądź przy leczeniu różnego typu stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – przenośny lub stacjonarny?

Istnieją dwa typy aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Mobilny aparat ultradźwiękowy będzie opcją świetną dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów albo przyjmujących ich w kilku placówkach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym podejmuje sporą ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach kontraktu z NFZ – najlepszym zakupem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Dane firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy