Chirurg stomatolog – jak zapewnić sobie bezbolesne leczenie?

Nie wszystkie choroby jamy ustnej jesteśmy w stanie zlikwidować tradycyjnymi technikami. Jeżeli okazują się one nieskuteczne, jedynym rozwiązaniem jest zwykle jedna z technik chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego należy wybrać się między innymi w przypadku dużych ubytków uzębienia, potrzeby wykonania implantów lub koron, uszkodzeń kości i chorób tkanek miękkich – na przykład różnego rodzaju owrzodzeń lub nowotworów. Które techniki są jednak wykorzystywane w czasie kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego lekarza wybrać się, aby leczenie było były bezbolesne, a nie spotkały nas niemiłe niespodzianki?

Chirurg stomatolog – leczenie

Na pewno najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem są ekstrakcje zębów – także tych bardzo zniszczonych, wymagających nacięcia dziąsła oraz dłutowania. W razie dużych uszkodzeń lub chorych po wypadkach konieczne okazuje się czasem zrekonstruowanie kości – to także jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz para się również terapią wszelkich zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych wcześniej guzów lub owrzodzeń – a także odtwarzaniem uszkodzonych tkanek.

Jak znaleźć chirurga stomatologa?

Jak łatwo stwierdzić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną sporych trudności. Warto zatem napisać kilka zdań o tym, czym charakteryzuje się dobry chirurg stomatolog i czym kierować się przy szukaniu lekarza. Najistotniejsze będzie na pewno to, by wykorzystywał on wyłącznie innowacyjne akcesoria i, co najważniejsze, środki przeciwbólowe. Spore znaczenie ma także atmosfera w poradni oraz stosunek stomatologa do pacjentów – sporo mówią nam na ten temat opinie dotychczasowych pacjentów, a te wyszukamy na przykład w sieci bądź w gronie przyjaciół.

Powiązane wpisy