Cierpisz na zaćmę lub astygmatyzm? Szukaj pomocy w klinice okulistycznej

voigt medica, korekcja wad wzroku kraków, optometrysta kraków

Dobry wzrok gwarantuje wysoki komfort życia. Klinika okulistyczna pomaga wyeliminować problematyczne i nieraz groźne dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien zgłosić się na badania do kliniki okulistycznej?

Korekcja wad wzroku – zaufaj wprawnemu optometryście

Jeszcze dekadę temu korekcja wad wzroku sprowadzała się do zakładania soczewek kontaktowych ewentualnie okularów. Od kilku lat dostępne są jednakże innowacyjne techniki korekty pozwalające na leczenie astygmatyzmu, krótkowzroczności, nadwzroczności, a także wielu rzadszych schorzeń. Niezwykle rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku wyróżniająca się wysoką efektywnością. Laserowa korekta wzroku jest zabiegiem nieinwazyjnym i bezpiecznym, a pacjent szybko powraca do zwyczajnych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, gdzie zatrudniony jest doświadczony zespół, specjalizujący się w innowacyjnych technikach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta pomoże postawić diagnozę, wybrać najlepszą technikę leczenia i skorygować wadę wzroku. Optometryści pracujący w klinice okulistycznej wykorzystują najnowsze urządzenia diagnostyczne, zatem są w stanie zidentyfikować nawet rzadkie dolegliwości oczu.

Czym poza tym zajmuje się klinika okulistyczna?

Kliniki okulistyczne zajmują się również terapią innych chorób, np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Innowacyjne techniki jego leczenia polegają między innymi na formowaniu rogówki za pomocą procedury Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Oprócz tego lekarze przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, będący metodą pomocną w ujawnianiu jaskry, stanów zapalnych i pozostałych niebezpiecznych chorób. W klinice okulistycznej opracowuje się również mapy rogówki – jest to wymagane przed operacją zaćmy i innymi zabiegami laserowymi. Korygowanie wad wzroku to naturalnie nie wszystko – specjaliści okuliści radzą sobie także z innymi dolegliwościami, np. pozbyciem się kaszaków oraz ciał obcych z oka.

Dane firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy