Implantologia. Ratunek w problemach z zębami

Niegdyś osoby, które z rozmaitych powodów straciły zęby, zmuszone były do tego, aby korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to oczywiście trafione wyjście, bo protezy potrzebują pracochłonnej opieki, zaś ich noszenie nie jest zbyt komfortowe. Dlatego tak sporym uznaniem wyróżniają się implanty, które są dużo wygodniejsze, lecz także mają sporo innych atutów. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie trwałych rezultatów, zmniejszając do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Warto więc napisać kilka zdań na temat tego, jak wygląda operacja wykonania implantów zębów, jakie rodzaje są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać lekarza, który wykona dla nas implanty zębowe.

Na jakich zasadach polega implantologia?

Obecnie implantologia wykorzystuje 2 rodzaje implantów – najpopularniejsze o długości 10 mm i trochę mniejsze, a więc 6 milimetrów. Implant zrobiony ze specjalnego stopu tytanu jest wkręcany w dziąśle chorego, a układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia zaś umożliwia duże skrócenie okresu gojenia – chory nie odczuwa jakichkolwiek bólów nawet po 90 dniach. Do tego czasu musi stosować chłodne kompresy, a bezpośrednio po zabiegu – unikać papierosów, gorących potraw i alkoholu. Ważne będzie też wykorzystywanie specjalnych preparatów, które likwidują dyskomfort i obrzęk.

Implantologia – jak wybrać dentystę

Implantologia wywiera ogromny wpływ na komfort codziennego funkcjonowania chorych – dlatego bardzo istotne jest to, żeby wybrać odpowiedniego stomatologia. Jak więc ustrzec się przykrych pomyłek oraz trudności zdrowotnych? Dobrze postąpimy powierzając wszczepienie implantów zębowych dentyście z dużym doświadczeniem i korzystnymi recenzjami od poprzednich pacjentów. Jak je wyszukać? Przede wszystkim w sieci. Po wprowadzeniu w Google nazwiska specjalisty z pewnością trafimy na ważne informacje.

Powiązane wpisy