Laser wysokoenergetyczny – jak leczy wiązka podczerwieni

Jeśli chcesz kupić lasery wysokoenergetyczne, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika, która wykorzystuje silnie skupioną wiązkę podczerwieni. Po przystawieniu do skóry chorego specjalnej sondy połączonej z aparatem, dociera ona do głębokich tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To przekłada się na redukcję odczuwania bólu, jak również przyczynia do usprawnienia krążenia, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, że ta technika leczenia zyskuje popularność.

Laser wysokoenergetyczny – gdzie go używamy?

Laser wysokoenergetyczny można użyć do rehabilitacji niemal każdej części ciała. Niejednokrotnie jest stosowany przez personel opiekujący się zawodowymi sportowcami – doskonale nada się jako środek zmniejszający dolegliwości bólowe po treningach i leczący skutki kontuzji takie jak: zapalenia, stłuczenia czy naderwania wiązadeł. Poza medycyną sportową, lasery wysokoenergetyczne są także używane m.in. w leczeniu ostrogi piętowej, zapalenia stawów, lumbago oraz różnego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być również przydatny w medycynie estetycznej i w gabinetach dermatologicznych lub kosmetycznych.

Lasery wysokoenergetyczne – sondy punktowe i skanerowe

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są wytwarzane przez specjalistyczne aparaty. Do tych urządzeń dołącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mogą mieć różną konstrukcję i, w rezultacie tego, różny sposób emisji lasera. Rozróżnia się między innymi sondy prysznicowe, punktowe oraz skanerowe emitujące światło ze spektrum czerwonego lub podczerwone.

Dane firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy