Na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe dla większości nas nie jest miłym zagadnieniem. Obecnie zaś, stosując innowacyjne sprzęty i – co najważniejsze – efektywne leki znieczulające, stomatolodzy mogą zagwarantować pacjentom, że zabiegi będą w 100% komfortowe. Leczenie kanałowe jest niezbędne zawsze, gdy pojawi się stan zapalny miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Polega na użyciu ultracienkich sprzętów, dzięki którym dentysta jest w stanie dostać się do najgłębiej położonych partii zęba. Dobrze przy tym wiedzieć, że w leczeniu kanałowym używa się także innych, nierzadko naprawdę zaawansowanych technologicznie narzędzi. Których?

Sprzęt do leczenia kanałowego

Obok narzędzi ręcznych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym naprawdę ważne okazują się mikroskopy operacyjne, które obraz ze środka zęba transmitują do monitora w zasięgu wzroku lekarza, ograniczając prawie do zera niebezpieczeństwo różnego rodzaju błędów. W leczeniu kanałowym istotne będzie również sprawdzenie długości kanałów. Wypracowanie dużej dokładności ułatwiają specjalistyczne maszyny cyfrowe – endometry. Poza tym stomatolodzy stosują też odpowiednie narzędzia, które umożliwiają automatyczne opracowanie kanałów, a dzięki temu – zdecydowane skrócenie zabiegu i poprawienie samopoczucia leczonego.

Leczenie kanałowe – kiedy refundowane?

Rozpoczynając leczenie kanałowe należy wiedzieć, że nie we wszystkich sytuacjach będzie ono refundowane przez kasę chorych. Darmowe leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami gwarantowane jest pacjentom poniżej 18 roku życia. Pozostali nie muszą wnosić opłaty za leczenie kanałowe zębów przednich – kłów i siekaczy. Leczenie kanałowe zębów trzonowych jest zaś w pełni płatne. Jeżeli jest ono potrzebne, dobrze wybrać się do stomatologa dysponującego odpowiednimi narzędziami i wcześniej dowiedzieć się, co o jego usługach poprzedni pacjenci piszą w internecie.

Powiązane wpisy