Presbiopia czyli starczowzroczność – przyczyny i leczenie

Jeśli szukasz szczegółowych informacji dotyczących leczenia starczowzroczności Kraków, kliknij tutaj.

Presbiopia, czyli starczowzroczność, to jeden z normalnych procesów powiązanych bezpośrednio ze zbliżaniem się do wieku starczego. Jej przejawem jest pogorszenie widzenia w bliży, co tak naprawdę uniemożliwia czytanie gazet, pisanie, użycie telefonu komórkowego i notebooka, a także wykonywanie wielu codziennych aktywności. Starczowzroczność jest rezultatem osłabienia zdolności akomodacji oka albo jej zupełnej utraty. Metodą na rozwiązanie tego problemu może być zakładanie okularów, aczkolwiek powoduje to sporo trudności. Soczewki do bliży zakłócają widzenie dali, okulary dwuogniskowe często nie są wygodne, natomiast modele progresywne z reguły nie są tanie. Idealnym wyjściem może być zatem zlikwidowanie presbiopii w trakcie zabiegu.

Korekcja starczowzroczności. Z jakiego powodu jest potrzebna?

Jak już napomknęliśmy, leczenie presbiopii umożliwia uchronienie się od wielu przeszkód przy podejmowaniu się koniecznych, najprostszych aktywności. Osoby dotknięte tym schorzeniem (wypada zaznaczyć, że niekiedy pierwsze objawy presbiopii pojawiają się niedługo czterdziestce) mają problemy z czytaniem bądź korzystaniem z telefonu, a także dokonywaniem zakupów (właściwie uniemożliwia przeczytanie opisu produktu) czy podróżami komunikacją miejską (kłopoty ze sprawdzeniem planów jazdy). Oprócz tego, odwrotnie do krótkowzroczności, presbiopia nie jest rekompensowana przez możliwość lepszego widzenia dalszych obiektów, a noszenie okularów bywa dla osób cierpiących na tę wadę wzroku niekomfortowe. Nie należy również zapominać, iż wada ta się nieustająco pogłębia, a każde następujące 2 lata lata skutkują z reguły osłabieniem widzenia o mniej więcej ćwierć dioptrii.

Leczenie presbiopii – jakie metody są możliwe?

Oprócz korekcji z użyciem okularów, rekomendowane jest też leczenie starczowzroczności z zastosowaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują nieodzowność zakładania szkieł korekcyjnych. Metody jak np. PRESBYMAX® są również sposobem na to, by podczas jednego zabiegu zupełnie zlikwidować wadę w obu oczach.

Dane firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy