Funt szterling – gdzie poznać kurs tej popularnej waluty?

Jeśli ciekawi Cię pełna oferta wymiany funtów, skieruj się na www.kantor.pl/funt-brytyjski-kurs-waluty.

Funt brytyjski, którego poprawna nazwa to funt szterling, to jedna z najważniejszych walut na świecie. Mimo przynależności początkowo do struktur Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej a potem Unii Europejskiej, Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii pozostało poza strefą euro i pozostało przy swojej historycznej walucie.

Funt brytyjski – silny pieniądz, który przetrwał wiele problemów

Na skutek decyzji o Brexicie, który okazał się przewlekłym, ponad czteroletnim procesem, wartość funta w stosunku do euro i dolara znacznie zmalała. Miało to związek między innymi z ogłoszeniem przez znane podmioty, w tym instytucje finansowe, wycofania się z rynku brytyjskiego, co zapowiadało zmniejszenie się ilości miejsc pracy, a pośrednio również obniżeniem PKB. Odpracowywanie nagłego spadku wartości funta brytyjskiego z 2016 r. odbywa się bardzo powoli i przy dość dużych skokach wartości waluty. Dodatkową przeciwnością w tym procesie była bessa z 2020 r. spowodowana długotrwałym zamknięciem angielskiej gospodarki w czasie pandemii koronawirusa COVID-19. Warto jednakże zaakcentować, iż funt brytyjski to niesłychanie silna waluta, obecna na Starym Kontynencie już od dziewięciuset lat, która w samym tylko XX w. podźwignęła się po ogromnych spadkach spowodowanych zniesieniem powiązania funta ze złotem, dewaluacji z 1949 r. oraz legendarnym już spekulacyjnym ataku określanym mianem “Czarnej środy” z 1992 r.

Wykresy kursu funta są na stronie kantoru internetowego

Funt pozostaje dla Polaków istotną walutą, w której w dalszym ciągu chętnie lokują swój kapitał. Jest tak w głównej mierze w następstwie tego, iż pomimo Brexitu, większość Polaków zatrudnionych w Wielkiej Brytanii nie planuje wrócić do ojczyzny i nieprzerwanie utrzymuje finansowo swoje rodziny w Polsce. Bieżący kurs funta brytyjskiego obserwuje wobec tego duża grupa osób. Szukają one zwłaszcza rzetelnych komunikatów nie tylko o przeliczniku tej waluty na złotówki bądź euro, ale w wielu przypadkach także wykresów historycznych wybiegających do kilku lat wstecz. Takie wykresy znajdują się np. na stronie kantoru internetowego, który aktualizuje kurs co parę sekund. Dostęp do najświeższych informacji umożliwia także wprawnym inwestorom sprzedawać walutę po najbardziej opłacalnym kursie.

Dane firmy:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy