Inwestycja w złote monety bulionowe – alternatywa dla sztabek złota

Zamów złotą monetę na https://goldbroker.pl/zlote-monety-bulionowe/.

Ludzie decydujący się na inwestycję w złoto mogą skorzystać z wielu różnych metod: nabywać akcje spółek związanych z rynkiem kruszców lub kupować fundusze inwestycyjne lokujące kapitał w sektory gospodarki związane z tym metalem szlachetnym, czy też kolekcjonować biżuterię inwestycyjną. Kolejną strategią jest nabycie złota inwestycyjnego, które oferowane jest nie tylko w formie sztabek, ale również monet bulionowych.

Złote monety bulionowe są znane w nawet odległych zakątkach globu

Monety ze złota kojarzą się przede wszystkim z monetami kolekcjonerskimi, jednak monety bulionowe, a więc lokacyjne, czy to złote czy z pozostałych kruszców, odróżniają się od nich pod wieloma względami. Po pierwsze monety bulionowe są bite celem lokowania w nich środków finansowych, co powoduje, że ich nakład niezależnie od roku nie jest ograniczony ilościowo, a raczej regulowany przez zapotrzebowanie rynku. Złote monety bulionowe nie są bite w kolekcjach tematycznych bądź w związku z znaczącymi wydarzeniami, zatem ich wygląd bardzo z rzadka ulega zmianie. Zazwyczaj złote monety bulionowe bite przez daną mennicę różnią się od siebie tylko rocznikiem emisji. Istotne jest to, iż część monet bulionowych, pomimo uważania ich za środek płatniczy, nie ma swojego nominału ustalonego w walucie, a ich aktualną wartość determinuje waga oraz czystość wykorzystanego do ich bicia metalu. Plusem monet bulionowych jest to, że są rozpoznawalne w nawet najdalszych zakątkach świata, a ich odsprzedaż jest w mniejszym stopniu obciążona ryzykiem straty aniżeli regionalnych monet kolekcjonerskich.

Rodzaje złotych monet bulionowych

Najpopularniejsze wśród inwestorów złote monety bulionowe to te o wadze 1 oz, lecz mennice biją też monety o nominale 1/50 czy 1/4 uncji złota. Należy wiedzieć, że monety bulionowe bite są na ogół z 24 karatowego złota (.9999), lecz np. Amerykański Gold Eagle bądź Krugerrand z Południowej Afryki bite są 22 karatowego złota. Gdy monety bulionowe zawierają domieszkę miedzi, ma to przeważnie na celu wzmocnienie monety i w rezultacie redukcję możliwości jej zniszczenia. Takie monety z dodatkiem innych metali są cięższe, a nominał, którym są oznakowane świadczy o wadze czystego kruszcu, które wykorzystano do ich wybicia.

W asortymencie krajowych brokerów złotych monet lokacyjnych zainteresowani ich nabyciem inwestorzy bez problemu natrafią na najpopularniejsze z nich, a więc wspomniane powyżej Krugerrandy, Liść Klonowy czy Filharmoników Wiedeńskich.

Dane firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy