Kredyt gotówkowy – na co go wziąć?

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najczęściej wybieranych usług bankowych. Nie znajdziemy w tym rzecz jasna nic zaskakującego, gdyż możemy pożyczyć w ten sposób nawet nieduże sumy – w niektórych bankach minimalna suma kredytu gotówkowego to 500 PLN. Może on również stać się formą sfinansowania większych wydatków, bowiem najczęściej jego największa suma to nawet 100 tysięcy PLN, ale osoby o najwyższych dochodach – między innymi prawnicy – są w stanie uzyskać nawet 500 000 PLN. Koszty kredytu gotówkowego są zależne w szczególności od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i wynoszą od ośmiu do aż szesnastu procent. Co oprócz tego należy na jego temat wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – o czym powinniśmy wiedzieć?

Jak możemy dowiedzieć się z materiałów reklamowych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla niemal wszystkich chętnych. Wniosek, jaki przedkładamy jest szybko rozpatrywany, przez co środki trafiają do nas najwyżej po tygodniu, a dzięki niedużym wymaganiom, mogą uzyskać go również klienci z niskimi dochodami. To jednak nie oznacza, że kredyt gotówkowy zostanie przyznany wszystkim, bo podobnie jak przy każdym typie kredytu, bank sprawdzi zdolność kredytową. Środki zdobyte korzystając z kredytu gotówkowego możemy wydać na dowolny cel – tak na kupno akcesoriów AGD, jak i pojazdu czy sfinansowanie zagranicznego urlopu.

Jak bezpiecznie zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Decydując się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, należy uświadomić sobie, że łatwo wtedy o błędy, których efektem są najczęściej poważne finansowe problemy. Z tego względu wybór oferty musimy dokładnie przemyśleć, porównując zarówno odsetki, jak i pozostałe koszty – między innymi ubezpieczenie czy prowizję. Trafionym pomysłem na pewno okażą się więc porady doświadczonego doradcy kredytowego, który wybierze kredyt właściwy dla naszych zarobków, abyśmy mogli oddać go bez poważnych komplikacji.

Powiązane wpisy