Rozwiązania dla biznesu – czym jest mass collect?

Szukasz więcej wiadomości dotyczących tego, na czym polega mass collect? Wejdź na https://flobo.io/mass-collect/.

Mass collect to usługa, która pozwala na błyskawiczną weryfikację wpłat. Opisujemy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia życie małym i dużym firmom.

Mass collect – gdzie sprawdzi się to rozwiązanie?

Funkcja usługi mass collect jest de facto stosunkowo prosta. Polega na przydzieleniu wszystkim klientom unikalnego numeru rachunku, który jest równocześnie ich symbolem identyfikacyjnym. Takie podejście jest pomocne tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest spora ilość kontrahentów, a więc na przykład w prywatnych gabinetach, w firmach telekomunikacyjnych, jak również wszelkich branżach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (między innymi w siłowniach). Opłaty wpływające w usłudze mass collect kierowane są na jeden rachunek firmowy, jednak wcześniejsze nadanie klientom niepowtarzalnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaką metodę wybrali oni do realizacji wpłaty (przelew pocztowy, tradycyjny przelew albo przelew z karty). Zastosowanie mass collect wiąże się też z szybszym księgowaniem przelewów aniżeli podczas księgowania ręcznego, a zarazem wyeliminowaniem potencjalnych błędów, jakie mogą przydarzyć się w trakcie tego procesu.

Mass collect również dla podmiotów wystawiających poniżej stu faktur

Choć usługa mass collect nie jest obecnie dostępna w większości banków (posiadają ją m.in. BNP Paribas i PM Bank) warto przeanalizować możliwość jej zastosowania w firmie, nawet takiej, która co miesiąc rozlicza około stu dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect łączy się wszak z pewnymi korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość integracji z systemem finansowo–księgowym (a co za tym idzie śledzenie na bieżąco wpływających opłat) czy powiązanie z oprogramowaniem Finance Automation. Taką polską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość integracji z systemem mass collect banku, ale posiada także funkcję wysyłania powiadomień o zbliżających się płatnościach i windykacji, co po kilku miesiącach owocuje zwiększeniem terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy