Wymiana walut o każdej porze dnia – kantor online

Nie przekopuj już Internetu! Kantor online dla Ciebie znajdziesz w tym miejscu.

Jeszcze dekadę temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w pobliskiej placówce bankowej albo w kantorze – na te ostatnie nadal można się natknąć supermarketach czy w galeriach handlowych! Lecz w ekspresowo zmieniającej się rzeczywistości, klienci pragną wymieniać walutę bez potrzeby opuszczania domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, z tej przyczyny właśnie powstały kantory online, które to umożliwiają.

Jakie usługi proponuje kantor online poza przewalutowaniem?

Operacja w kantorze internetowym jest równie nieskomplikowana jak wymiana waluty w kantorze stacjonarnym. Użytkownik loguje się do serwisu na założony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kapitał, który potrzebuje wymienić na inną walutę. Atutem kantorów online jest w głównej mierze to, iż przewalutowanie można zlecić w nim w każdej chwili, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze pracy kantoru po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o informacje zaczerpywane z Forex w parosekundowych interwałach, a nie – jak w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, na ogół z poprzedniego dnia. Następnym i niezmiernie znaczącym walorem kantorów online są mniejsze spready aniżeli te narzucone przez kantory tradycyjne oraz placówki bankowe. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (zależnie od narzuconego cennika) może prowadzić do uiszczenia spreadu w wysokości nawet 4-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready na ogół nie przekraczają 2%. Kantory online proponują także kilka innych usług stosowanych przez konsumentów, m.in. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po preferowanym przez niego kursie (transakcja jest przeprowadzana dopiero wówczas, kiedy ustalony przez nabywcę kurs będzie taki sam jak kurs na rynku) lub w uzgodnionym przez klienta dniu.

Kto korzysta z kantorów wymiany walut online?

Kantory internetowe to usługa dla wszystkich lubiących komfort oraz dużą niezależność w dyspozycji własnymi funduszami. Używają ich również kredytobiorcy spłacający pożyczki w obcej walucie oraz osoby studiujące bądź zatrudnione za granicą. Lecz nim postanowimy powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto zbadać jego reputację oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez weryfikację na portalu Komisji Nadzoru Finansowego, czy jest on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.

Powiązane wpisy