Aktywne wyprawy – atrakcyjne trekkingi i szkolenia dla każdego

Szukasz szczegółowych wiadomości o pełnej ofercie wycieczek dla aktywnych? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl.

Znane są dwie grupy ludzi: pierwsi lubią czas wolny spędzać na przyjemnej bezczynności, a drudzy każdy urlop pragną zorganizować sobie tak, żeby zrobić coś nowego, czego do te pory jeszcze nie doświadczyli. Z myślą o takich osób agencje turystyczne tworzą ciekawe oferty wypraw dla aktywnych.

Wyprawy dla aktywnych – dlaczego warto?

Aktywne wyprawy to starannie zaplanowane parodniowe wycieczki dla tych, którzy chcą zobaczyć różne regiony Polski oraz świata z całkowicie innej perspektywy. Scenariusz takich wypraw jest wypełniony porywającymi atrakcjami, których zwykły wczasowicz nie przeżyje z pozycji wygodnego siedziska na patio dzierżawionego domku w górach. Wyprawa dla osób poszukujących ciekawych wrażeń to także pierwszorzędna szansa, żeby zdobyć dodatkowe umiejętności, bo nierzadko łączy się ze instruktażami nieodzownymi do opanowania mechanizmów przetrwania na danym obszarze. Na wyprawie w góry można między innymi nauczyć się używania raków oraz czekana czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy zapoznają się metody survivalu, jak również tego, jak zachować się w zagrażających życiu okolicznościach, które mogą ich zaskoczyć, czyli przykładowo w razie zejścia lawiny. Trzeba także nadmienić, iż taka wycieczka w góry nafaszerowana jest trudnymi zadaniami wymagającymi zaufania i kooperacji z innymi uczestnikami, co może skutkować nawiązaniem wieloletnich znajomości.

Wyprawy dla aktywnych to nie tylko europejskie góry

Najbardziej atrakcyjne wycieczki, które będą wymagały od nas odpowiedniej kondycji fizycznej, to głównie wyprawy w góry, w tym także w góry wysokie, a kierunkiem są łańcuchy górskie rozsiane po całym globie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach po górach, ale z odpowiednią kondycją, mogą uczestniczyć np. w trekkingu po Podhalu i pokonać cztery najbardziej znane szczyty tego rejonu: Giewont, Trzy Korony, Babią Górę i Turbacz. Mogą również odwiedzić Sycylię, gdzie będą podziwiać wulkan Etna, sycylijskie parki narodowe i zwiedzą przepiękne miasta tej wyspy – Katanię, Palermo oraz Trapani. Ale Europa to nie jedyne rejony, dostępne dla początkujących turystów – bez większych przeszkód poradzą sobie również w trakcie wyprawy na Wyspy Komodo czy w Himalaje.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy