Trekking w Alpach – wycieczki nie tylko dla zaawansowanych

wycieczka w alpy astriackie

Miłośnicy gór, którzy poznali już na wylot każdą marszrutę w w Karpatach, w Sudetach oraz w Górach Świętokrzyskich, częstokroć zaczynają poszukiwać nowych wrażeń i wertują propozycje eskapad w inne europejskie łańcuchy górskie. Szereg z nich skusi podróż w Alpy, gdzie być może pierwszy raz w życiu spotkają się z narciarstwem oraz trekkingiem wysokogórskim.

Czterotysięczniki Alp

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Starego Kontynentu, który obejmuje swoim obszarem kilka krajów, m.in. Austrię, Włochy, Liechtenstein i – oczywiście – Francję, gdzie leży najwyższy szczyt Europy, a więc Mont Blanc, określany również mianem Dachu Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Jakkolwiek nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – pozostałe wspaniałe szczyty, o których zdobyciu fantazjują wspinacze z całego świata, to np. Matterhorn – 4478 m n.p.m , Dom – 4545 m n.p.m. i Nordend – 4609 m n.p.m., a także inne znaczące dla wspinaczki wierzchołki, jak Tre Cime di Lavaredo oraz szczyty grani Grandes Jorasses. Alpy dzieli się na niskie Alpy Wschodnie oraz wysokie Alpy Zachodnie.

Wycieczki w Alpy – pamiętne doznanie

Jakie wycieczki w Alpy oferują lokalni organizatorzy trekkingów oraz wypraw w góry? Jest sporo ciekawych propozycji przeznaczonych dla miłośników gór o przeróżnym szczeblu zaawansowania. Ci, którzy nie mieli uprzednio kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, jednak nabyli już odpowiednie umiejętności narciarskie i posiadają dobrą wydolność fizyczną, mogą zapisać się na tygodniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast dla osób zaawansowanych przygotowane są wycieczki na austrackie via ferraty połączone ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, pomaga podwyższać swoje kwalifikacje. Tym, którzy myślą zwłaszcza o aspekcie szkoleniowym, rekomendujemy trwający 10 dni Projekt 6000, który którego celem jest opanowanie podstaw bezpiecznego poruszania się w wysokich górach. Niezaprzeczalnym atutem takich wypraw jest to, że prowadzone są w niewielkich, maksymalnie 7-osobowych zgrupowaniach, co powoduje, że każdy z uczestników otrzymuje całkowitą uwagę instruktorów.

Z profesjonalnymi szkoleniowcami i przewodnikami, wycieczka w Alpy okaże się wspaniałym przeżyciem, przynoszącym satysfakcję z pokonywania naszych ograniczeń, jak również podsycającym ochotę na więcej.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy