Biżuteria z cyrkoniami – nie wszystko diament co się świeci

biżuteria z cyrkoniami, cyrkonie, pierścionki z cyrkoniami

W zdobnictwie powszechnie wykorzystywane są niemal wszystkie rodzaje kamieni szlachetnych. Poza faktem, że ten sposób ozdabiania dodaje biżuterii olśniewającego charakteru, znacznie zwiększają cenę obrabianego przedmiotu. Konsekwencją tego jest dość wąskie grono ludzi mogących pochwalić się prawdziwymi skarbami wśród swoich zbiorów. Istnieją naturalnie też rozwiązania dla oszczędnych osób.

Czym w ogóle są cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie są kamieniami ozdobnymi niewystępującymi naturalnie w przyrodzie są wytwarzane całkowicie sztucznie. Jest to jedna z najlepszych alternatyw dla diamentów – z powodu praktycznie identycznego wyglądu i podobnych właściwości. Zwykle cyrkonia jest pozbawiona koloru, ale wersje składające się z niestandardowych substancji mogą przybierać wszystkie kolory, czy też nawet zmieniać się dzięki wpływowi światła. Ze względu na przytoczone cechy estetyczne, cyrkonie stały się niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i medycyna – wykorzystanie cyrkonii

Jak wspomnieliśmy cyrkonie znalazły stałe zastosowanie w jubilerstwie, jako elementy dekoracyjne biżuterii, choć nie jest to bynajmniej jedyne ich przeznaczenie. Przykładowo, używa się je w stomatologii (jako przejściowe uzupełnienie zębów u dzieci), w przemyśle czy też do mierzenia pH w ekstremalnych temperaturach. W przeszłości, dzięki posiadanym cechom używane były nawet przez Rosjan w ich programach kosmicznych. Jeśli jednak zaciekawieni jesteśmy najbardziej znaną postacią cyrkonii, czyli biżuterią, kupić ją można na przykład za pomocą internetu.

Powiązane wpisy