Biżuteria z topazami zawsze w modzie

biżuteria z topazami, kolczyki z topazami, topazy

Topaz to jeden z najtwardszych kamieni na świecie, przez co jest wykorzystywany do wytwarzania tarczy ściernych. Poza tym jest również wymieniany wśród najładniejszych minerałów, a jego zalety od lat są doceniane przez złotników oraz nabywców biżuterii. Może przybierać rozmaite barwy – od białego, przez czerwień, aż po nasycony fiolet. Jest rzadkim minerałem – wydobywa się go tylko w Brazylii, na Syberii, w Afryce i Europie Wschodniej. Przez jubilerów bywa zwykle obrabiany szlifem fasetkowym, co nadaje mu oryginalnych walorów wizualnych.

Typy biżuterii z topazami

Kolor topazu jest powodem, dla którego jest on wykorzystywany zwłaszcza do produkcji biżuterii srebrnej – doskonale łączy się z tym metalem. Warto przy okazji dodać, że w sklepach znajdziemy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – dostępne są także wersje wykonane ze złota. Biżuteria z topazami to najczęściej kolczyki i naszyjniki, ale złotnicy wykonują także inne ozdoby. Para złotych kolczyków z topazami to niekiedy koszt około tysiąca PLN, natomiast na srebrne wydamy nawet sześciokrotnie mniej.

Biżuteria z topazami – kup online

Ze względu na ich zalety, biżuteria z topazami jest naprawdę często spotykana. By znaleźć wersje najbardziej odpowiadające naszym gustom warto więc udać się do paru sklepów – zaś to pochłania dużo czasu. Aby takich problemów uniknąć, powinniśmy postawić na zakupy w internecie. Będzie to wyjście znacznie łatwiejsze, a poza tym korzystając z sieci możemy także trafić na pierścionki i wisiorki w promocyjnych cenach.

Powiązane wpisy