Co warto wiedzieć o obrączkach ślubnych?

Obrączki Kraków zamówisz na https://obraczki.net.pl/18-obraczki-slubne.

Dla większości kobiet ślub jest wyjątkowo ekscytującym dniem życia. Ceremonia ta jednoczy małżonków po wsze czasy, a symbolem ich miłości, lojalności i oddania są obrączki.

Dzieje oraz wierzenia związane z obrączkami

Z początku nie rozróżniano pierścieni zaręczynowych od obrączek, w związku z tym mają one wspólne dzieje, które sięgają aż do Starożytności. Zaledwie w XIII w. Kościół Katolicki uznał obrączki w prawie kanonicznym, w rezultacie czego obdarowanie żony pierścieniem stało się elementem sakramentu zaślubin. Mężowie zaczęli nosić na palcu obrączkę ślubną kilka wieków później, o czym jednakże mało osób pamięta. I chociaż wcześniej bywały przypadki, iż wkładali pierścienie na dłoń kiedy wybywali na wojenne wyprawy, aczkolwiek obyczaj ten upowszechnił się szeroko w minionym stuleciu, a dokładniej podczas II Wojny Światowej. Obrączka miała przywodzić na pamięć wojakowi, że w ojczyźnie wyczekuje na niego żona, za którą walczy i której powinien pozostać wierny. Nad Wisłą nosi się obrączki na serdecznym palcu prawej dłoni, jednakże w wielu państwach, jak przykładowo w Czechach, w Meksyku, w Turcji czy w USA, nakłada się je na lewą rękę, którędy zgodnie z tradycyjnymi zabobonami biegnie tzw. “żyła miłości”, prowadząca prosto do serca. W przeciwieństwie do pierścionków zaręczynowych, młoda para poszukuje i mierzy obrączki wspólnie, jednak tradycja powiada, iż przyszła żona nie powinna finansować ich kupna, bo jest to zadanie przyszłego męża.

Obrączki – wygraweruj datę ślubu, imiona małżonka lub cytat

W przeciwieństwie do pierścionków zaręczynowych, obrączki ślubne wyróżniają się skromniejszą estetyką. Przez okres wielu stuleci sporządzano je z rozmaitych materiałów, w mniejszym lub większym stopniu trwałych. Później zaczęto używać do tego metale i ich stopy (jak żelazo lub mosiądz), które symbolizowały potęgę uczucia. Obecnie do ich stworzenia używa się przede wszystkim platyny i złota, które są oznaką ufności w stosunku współmałżonka. Naturalnie, zdobi się je często kamieniami szlachetnymi, jednak wciąż przeważnie nabywane są gładkie, ponadczasowe pierścienie ze złota oraz subtelne nowoczesne obrączki, w których zastosowano kombinację dwóch odmian złota (przykładowo białego z tradycyjnym). Sklepy jubilerskie specjalizujące się w sporządzaniu obrączek ślubnych, świadczą też nierzadko usługę grawerowania artystycznego. Mamy więc opcję personalizacji obrączki dopisując do nich imiona małżonka, datę ślubu lub istotny dla nowożeńców cytat.

Dane firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy