Co warto wiedzieć o pierścionkach zaręczynowych?

Kliknij tutaj, aby zamówić pierścionki zaręczynowe Kraków.

Gdy znajdziesz partnerkę, z którą postanowisz spędzić całe życie, w końcu podejmiesz decyzję o ślubie. Wcześniej jednak następuje ta długo wyczekiwana przez wiele pań chwila – oświadczyny, na które musisz kupić pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – zwyczaj od wielu stuleci

Obdarowanie kobiety pierścionkiem to niesłychanie stary zwyczaj, sięgający Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w formie okręgu, który reprezentuje nieskończoność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na palcu serdecznym lewej dłoni, nazywanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wynika z przekonania, że od tego palca biegnie “vena amoris”, to znaczy żyła prowadząca bezpośrednio do serca. Ogólnie uważa się, iż rytuał przekazywania pierścionków zaręczynowych do Europy sprowadzili Grecy. Z początku sporządzano je ze skóry, z konopi, a nawet kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, przede wszystkim żelaza. Drogocennymi pierścionkami ze złota czy srebra obdarowywano wyłącznie wówczas, kiedy mężowie chcieli ogłosić swoje bezgraniczne zaufanie do partnerki. Obecnie pierścionki zaręczynowe od razu łączymy ze złotem, drogimi kamieniami i platyną, tymczasem materiały te tak naprawdę powszechnie wykorzystuje się do ich wytwarzania zaledwie od paru wieków, natomiast znamienny wzrost ich powodzenia daje się zauważyć w poprzednim wieku.

Złoto, kamienie szlachetne, a nawet drewno – współczesne pierścionki zaręczynowe

Oczywiście wymarzona biżuteria na oświadczyny to pierścień z platyny z ogromnym diamentem, jednak możliwości dowolnego zestawiania rozmaitych kamieni i metali są ogromne. Prócz diamentów wykorzystuje się tanzanit, szmaragd bądź rubin. Część osób wybiera mniej drogocenne metale, jak srebro, stal damasceńską, tytan, a nawet drewno, jednakże nadal na rynku przeważają pierścionki sporządzone z platyny i rozmaitych typów złota (białego, różowego i żółtego).
Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? Niedawno popularne było opinia, iż mężczyzna musi zapłacić na niego minimum dwukrotność swojej wypłaty. Cena pierścionka zależna jest od wielu czynników: ilości karatów, surowca, użytego kamienia czy designu, toteż każdy kupi śliczny, nietuzinkowy pierścionek na swoją kieszeń. Pamiętajmy jednakże, że pierścionek zaręczynowy jest w pierwszej kolejności wyrazem miłości i zaangażowania, więc jego koszt nie ma ogromnego znaczenia. Ważne jest to, czy spodoba się naszej przyszłej żonie.

Dane firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy