Topaz mistyczny w jubilerstwie

Jeśli chcesz nabyć topaz mistyczny, koniecznie sprawdź www.mystictopaz.pl.

Wspaniały wygląd oraz nietypowy, jak na topaz, kolor to najważniejsze zalety topazu mistycznego, od dawna szczycącego się wielkim uznaniem entuzjastów ozdób. Mimo że z pozoru możnaby mylnie stwierdzić, że to odmienny kamień, topaz mistyczny okazuje się naprawdę zwykłym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są rezultatem odpowiedniej techniki produkcji – naturalny topaz jest w jej toku wystawiany na działanie gorąca oraz pokrywany niezauważalną warstwą kruszcu ozdobnego. To z tego powodu topaz mistyczny prezentuje się tak dobrze.

Barwy topazu mistycznego

Odcienie, które ma topaz mistyczny zależą w szczególności od metalu, jakim jest pokryty. Szczególnie często spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje natomiast, że topaz przybiera purpurowy kolor, błękitny z kolei jest wynikiem podgrzania topazu bez jakichkolwiek dodatków. Szczególnie dobre efekty przynosi wykorzystywanie białego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej czy na Syberii.

Zastosowanie topazu mistycznego

Jak przed momentem napisaliśmy, wspaniałe cechy topazu mistycznego są wysoko doceniane przez jubilerów. Często stosują go zatem do produkcji naszyjników, pierścionków i pozostałych ozdób. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie tylko do eleganckich kreacji – świetnie wygląda także na co dzień. Nie bez znaczenia okazuje się również różnorodność kolorów, dzięki której prościej możemy wybrać biżuterię do danej kreacji.

Powiązane wpisy