Wisiorki srebrne

Jeśli chcesz zamówić zawieszki, koniecznie sprawdź wisiorki.srebrne.net

Srebro od lat znajduje się wśród najczęściej wybieranych przez złotników materiałów. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest miękkie, pięknie się prezentuje i cechuje je nietypowy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – metal ten jest bardzo delikatny, przez co łatwo go uszkodzić. Jak zatem troszczyć się o wykonane ze srebra ozdoby?

Wisiorki srebrne nie znoszą mocnych środków myjących

Detergenty dla wyprodukowanej ze srebra biżuterii bywają szkodliwe. Pod ich wpływem metal może zmieniać kolory i pokrywać się osadem. Nie należy więc wykorzystywać ich do czyszczenia biżuterii, a podczas mycia naczyń koniecznie musimy zdjąć noszone wisiorki srebrne i bransoletki.

Szkatułki do wisiorków srebrnych

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy znaleźć pudełka wykładane od wewnątrz delikatnym materiałem – zapobiegniemy w ten sposób ich uszkodzeniu. Srebro nie najlepiej znosi też styczność z wodą i dużymi temperaturami, które mogą sprawić, że wyblaknie albo się odkształci. Zanim włożymy parę przedmiotów do szkatułki, musimy wcześniej owinąć je miękką ścierką lub wrzucić do foliowej torebki.

Sól uratuje wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebrnej biżuterii należy użyć ciepłej wody z solą, która świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego materiału nalot. Oprócz tego odpowiednie będą także alkohol, białko kurze i odpowiednie preparaty. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy używać miękkich szmatek – twarde mogą porysować powierzchnię.

Powiązane wpisy