Wisiorki z ametystami

Kup ametysty.

Ametyst to według wielu najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje na przykład w Korei, Meksyku, Urugwaju i Sri Lance. Jego złoża znajdują się także w Polsce. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami znajdą Państwo na stronie www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – doceniana od wieków

Biżuteria z ametystów odegrała swoją niemałą rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich władców było inkrustowane ametystami, zaś w watykańskim skarbcu do tej pory znajduje się pierścień papieski z tym ozdobnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać na ważne przyjęcia czy bale. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w tym zestawieniu prezentuje się szczególnie imponująco.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Broszki czy wisiorki z ametystami można nosić nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również w biurze. Oprócz pięknego wyglądu, kamień uwalnia ponoć od stresu i dodaje cierpliwości. Czy to prawda? Przekonaj się o tym osobiście.

Powiązane wpisy