Digital painting – programy do malarstwa cyfrowego i jak wybrać kurs

Digital painting Photoshop. Uzyskaj więcej wiadomości.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od dziesięcioleci starają się nadążyć za rozwojem cyfrowym. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi sposobami teraz nie jest już jedynym warunkiem, żeby znaleźć pracę w branży gamingowej czy filmowej, bowiem te gałęzie rozrywki w procesie opracowania koncepcji postaci oraz świata przedstawionego korzystają najczęściej z specjalistycznego oprogramowania komputerowego. Wiedząc o tych realiach ogromna grupa młodych artystów zaczynając swoją przygodę z rysowaniem natychmiast sięga po najpopularniejsze programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Z jakiego narzędzia do digital paintingu korzystają twórcy

Jest kilka programów wykorzystanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop, który pomimo że został opracowany jako software do obróbki zdjęć, szybko stał się ulubionym narzędzie game devów i ilustratorów. Wraz z sukcesem Photoshopa powstały kolejne podobne programy, jak między innymi Corel Painter, Krita czy ArtRage, w których przy wykorzystaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła niewiele różniące się od malunków wykonanych farbami akrylowymi, temperą lub farbami akwarelowymi. Digital painting daje artystom większą wolność – twórca ma możliwość poprawiania błędnych maźnięć pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz nigdy kupować!

Wybierz kurs digital paintingu online z możliwością kontaktu z twórcą kursu

Zasadniczo uczenie się malarstwa cyfrowego przebiega w zbliżony sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Jak najbardziej pierwsze próby można podjąć na własną rękę, jednak żeby rozwinąć w dobrym kierunku swój warsztat, a zarazem poznać wszystkie funkcje oprogramowania oraz ważne metody stosowania pędzli, najlepiej zapisać się na kurs przygotowany przez doświadczonego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która miałaby w ofercie szkolenie z digital paintingu, możesz kupić dostęp do najrozmaitszych video kursów Photoshopa online. Spektrum zagadnień jakie wyjaśniają takie szkolenia jest ogromne i uczą one znacznie więcej niż tylko podstawowych funkcji oprogramowania. Istotne jest jednak, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który pozwala kursantowi na kontakt z autorem kursu.

Dane firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy