Food pairing – odkryj nowe połączenia smakowe

Skieruj się w to miejsce, jeżeli szukasz szczegółowych wiadomości w temacie food pairing.

Pomimo, iż przywykliśmy do pewnych połączeń aromatów, nie znaczy to, że zestawianie ze sobą produktów, które na pozór wcale się wykluczają, nie może dać interesujących i, co najważniejsze, smacznych rezultatów. Uświadamiamy sobie to coraz częściej. Duży wpływ na nasz smak miało naturalnie otworzenie się na obce tradycje kulinarne oraz pojawienie się na rynku nieznanych dotąd w Polsce artykułów. Dzięki temu choćby połączenie egzotycznych sosów owocowych z mięsem nikogo już nie szokuje. Osoby, które zasmakowały w niebanalnych fuzjach smakowych nierzadko zaczynają swoje próby i na własną rękę próbują jeszcze bardziej nietuzinkowych zestawień. By te jednakże dały pozytywne rezultaty, należy przedtem wyposażyć się w fachową wiedzę.

Food pairing – umiejętność łączenia ze sobą smaków

Chcąc, aby nasze kulinarne eksploracje naprawdę stały się źródłem uniesień oraz pozwalały odkryć nowe smakowe wrażenia, powinno się działać zgodnie z normami przyjętymi w nowoczesnej sztuce kulinarnej. Te, naturalnie, są tylko instrukcjami, o których nie należy zapominać, aby smaki zespalają się w zgodną, ale niezwykłą całość. Najlepiej uczynimy, jeśli zainteresujemy się food pairingiem. Tak tytułuje się się umiejętność łączenia ze sobą smaków, które w ogólnym mniemaniu uchodzą za całkiem ze sobą niewspółgrające. Wszelkie reguły food pairingu są jednak gruntownie przemyślane i poparte szeroką wiedzą z dziedziny biochemii, dotyczącą głównie proporcji konkretnych składników w wykorzystywanych produktach. Food pairing nie dotyczy tylko posiłków, ale też napojów (w tym tych zawierających alkohol).

Food pairing szkolenie wyłącznie z zawodowym szefem kuchni

Food pairing wymaga sporej wyobraźni i instynktu, niemniej jednak to nie one okazują się najważniejsze. W wyższym stopniu liczy się wiedza z obszaru zawartości różnych substancji w komponentach potraw, a także tego, jak łączą się one z pozostałymi związkami. Toteż rozsądną decyzją będzie wzięcie udziału w warsztatach z food pairingu prowadzonych przez zawodowego szefa kuchni – szczególnie, że przekazanie podstawowej wiedzy trwa z reguły kilkanaście godzin.

Dane firmy:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy