Jak nauczyć się malowania akwarelami? Zapisz się na kurs

Kurs akwareli - ta niebywała oferta Cię pozytywnie zaskoczy.

Malowanie akwarelami jest jedną z twórczych form przejawiania własnego ja i nie ma potrzeby stawać się w tym specjalistą, by czuć z tego zadowolenie na co dzień. Dla wielu jest to przecież wyłącznie metoda zrelaksowania się po ciężkim dniu w pracy albo pasja i nie dążą oni do osiągnięcia w tym zakresie perfekcji. Jednakże jeśli pragniesz malować coraz lepiej, zalecamy zapisać się na kurs malowania akwarelami.

Niełatwo opanować akwarele – zapisz się na kurs malowania akwarelami

Akwarele to mimo wszystko nie jest proste medium. Rezultat końcowy sprawia wrażenie bardzo niepozornego i bezproblemowego do wykonania, jednak wpływ ma na niego wiele czynników, o których początkujący artysta zwykle nic nie wie. Ogromną rolę w samym toku tworzenia ma dodatkowo zbieg okoliczności – akwarele to medium, które ciężko kontrolować i nawet osoby wyrobione w tej technice wcale nie mogą być przekonane o tym, że obraz zawsze będzie taka, jak zaplanowały. Nauka malowania akwarelami to doskonałe miejsce, aby zacząć swoja drogę z tą techniką malowania oraz zyskać pomocne podstawowe informacje konieczne do rozwinięcia w sobie pasji do akwareli. Wszyscy są tu mile witani, obojętnie, czy mają już za sobą jakieś próby z akwarelami, czy to ich pierwsza styczność z tym rodzajem farb. Instruktorzy kursu w trakcie pierwszych godzin starannie przybliżają cechy tych farb, różnorodność technik ich stosowania, jak również rodzaje papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na ostateczny efekt dzieła.

Dlaczego warto uczestniczyć w kursie akwareli?

W czasie powszechności internetu każdy może odnaleźć i obejrzeć filmy instruktażowe, które prezentują jak malować akwarelami. Niemniej jednak raczej nie będzie to równoznaczne z uczestnictwem w kursie malowania akwarelami pod okiem biegłego nauczyciela ze szkoły malarstwa i rysunku. W efektywnej nauce umiejętności artystycznych nieodzowne są porady, które kursanci słyszą od dydaktyków w czasie malowania. Te korekty pomagają w szybszym tempie zdobyć umiejętności, a kursant nie musi sam dochodzić do tego, jaki jego błąd sprawił, iż dany efekt nie dał rezultatów jakich zakładał. Co więcej nauka w zespole osób o analogicznych zainteresowaniach formuje komfortową atmosferę wsparcia, które jest nadzwyczaj ważne w inspirowaniu do dalszego rozwoju twórczego. Partycypacja w merytorycznej ocenie dzieł pozostałych kursantów, pomaga z kolei we poprawnej ocenie autorskich prac już ukończeniu kursu.

Dane firmy:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy