Dobrze jeździsz na nartach i kochasz góry? Wyjedź na skitury!

Szukasz pełnej oferty skitur? Znakomicie trafiłeś! Wejdź na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Większa część osób wyjeżdżających w góry w okresie zimowym, udaje się tam na ogół tylko po to, by oddać się szusowaniu na nartach bądź na desce snowboardowej. Niemniej jednak nie jest to jedyna forma aktywnego wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Osoby, które chciałyby sprawdzić, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinny choć raz uczestniczyć w skiturach czy też wyprawach na rakietach.

Skitury – wyprawa po górach na nartach

Turystyka na nartach przeżywa od kilku lat swój rozkwit. Coraz więcej turystów nie oczekuje już zwyczajnego odpoczynku w góralskim domku z drewna i przelotnego zjazdu z przepełnionych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry bliżej, decydują się na podziwianie ich uroków w trakcie dość wyczerpujących, ale dających sporo satysfakcji wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednak zalecana jedynie dla obytych w górach osób, które poznały bardzo dobrze technikę jazdy i które wiedzą też jak używać czekanu oraz raków. Czemu? Poruszanie się poza przygotowanymi dla turystów stokami, jest zwyczajnie daleko trudniejsze. Potrzeba do tego także lekkich butów oraz nart.

Gdzie udać się na skitury?

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. W Europie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla entuzjastów skitur są bezspornie Riła oraz Pirin w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie wyśmienicie poradzą sobie również średnio zaawansowani skiturowcy. Polscy turyści nie są jednakże ograniczeni tylko do wypraw odbywających się na terenie naszego kontynentu – na nartach można zwiedzić łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego– są tam kapitalne warunki do wypraw tego rodzaju. Podczas takiej skitury największą atrakcją jest możliwość wejścia na szczyt Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości 4167 metrów nad poziomem morza. Osoby wahające się nad uczestnictwem w tego typu eskapadzie w górach, które nie wiedzą, czy któraś z tras będzie dostosowana do zdobytego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą szukać w tym obszarze porady instruktorów pracujących dla organizatorów skitur.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy