Mało klientów? Pomoże agencja SEO

Skieruj się do agencji SEO Kraków, aby uzyskać fachową pomoc profesjonalistów.

Przedsiębiorstwa oraz administratorzy witryn internetowych, którzy chcą wyświetlać się na najlepszych pozycjach w wynikach wyszukiwania, mogą to uzyskać na przynajmniej kilka sposobów. Pierwszy, którego nie zaleca się, to próbowanie starań samemu. Nie dysponując kwalifikacjami w obszarze SEO i nie śledząc każdego dnia komunikatów o modyfikacjach w algorytmie Google, trudno postępować właściwie i – kluczowe – efektywnie. Kolejny sposób to utworzenie etatu dla specjalisty ds. SEO, lecz nie każde przedsiębiorstwo się na to decyduje z uwagi na budżet. Trzecia metoda to rozpoczęcie współpracy z agencją SEO. Wydatki przekazane na takie działania można dostroić do możliwości finansowych zlecającego. Plusem współpracy z agencją SEO jest to, że pomijając speców od SEO w zatrudnione są tam również osoby od kodowania, kampanii Google Ads, content marketingu i projektowania graficznego służące merytorycznym wsparciem w tych sferach.

Firma SEO – transparentność jej działań to podstawa

Polskich agencji SEO jest wiele. Na co zwrócić uwagę w trakcie poszukiwań firmy, która zwiększy naszą widoczność w wynikach organicznych przeglądarek? Rekomendujemy postawić na agencję, która działa na rynku od kilkunastu lat. Liczba agencji SEO, a również tych kreatywnych oraz reklamowych, z miesiąca na miesiąc się zwiększa, co nie zawsze zapewnia należytą jakość usług. Współpracując z agencją, która istnieje od około dziesięciu lat, można mieć pewność, iż ma ona znaczne doświadczenie i może bez przeszkód zaprezentować interesujące portfolio swoich byłych klientów. Agencje SEO częstokroć na swoich stronach publikują sekcję z historią tzw. „kejsów”. Zanim podpisze się umowę wypada przeczytać opisy takich przypadków, aby samemu wstępnie zobaczyć, jakich efektów można się spodziewać po agencji, jak również to z jakimi branżami pracowała oraz z jakimi zadaniami przyszło im się zmierzyć. Odpowiedzialna agencja SEO to taka, której działania są transparentne: pisze o harmonogramie prac na najbliższe tygodnie, jak również przekazuje raporty z przeprowadzonych działań i ich następstwa.

Następny istotny aspekt to personalizacja oferty i dostosowanie zakresu prac do potrzeb działalności prowadzonej przez zleceniodawcę agencji. Jeżeli agencja SEO na pytanie ofertowe odpowiada w ciągu 15 minut, a oferta sprawia wrażenie gotowego szablonu, powinien to być sygnał alarmowy. Po otrzymaniu pytania przedstawiciel doświadczonej agencji SEO kontaktuje się z potencjalnym klientem, żeby dopytać o dodatkowe dane o firmie, potrzebne do zaprezentowania dla niej indywidualnej oferty. Chodzi o dane, których nie można wyszukać samodzielnie w sieci, jak np. informacja o realizowanych uprzednio działaniach SEO czy o najistotniejszych dla klienta usługach lub towarach, które pragnie wypromować.

Jaki model rozliczenia z agencją SEO jest właściwy?

Przezornie powinno się potraktować firmy SEO, które proponują typ współpracy z opłatą za uzyskany wynik. W takim systemie rozliczenie odbywa się wówczas, kiedy słowa kluczowe osiągną wskazane w umowie pozycje w SERP (np. wejdą do Top3 lub Top10). To wciąż często proponowany rodzaj rozliczeń, jednakże niesie ze sobą znaczne zagrożenie – można wszak osiągnąć błyskawiczne rezultaty za sprawą naruszania standardów ustalonych przez Google. Systematycznie aktualizowany algorytm także nie ułatwia spełnienia obietnic złożonych klientowi, stąd dobra firma SEO nigdy nie zapewnia osiągnięcia konkretnych pozycji. Co do ceny za współpracę z firmą SEO, to z rzadka jest ona stała – często w pierwszych miesiącach po podpisaniu umowy konieczne jest zaangażowanie pokaźniejszego budżetu, aby przeprowadzić skrupulatny audyt SEO, a następnie wprowadzać w życie wszystkie przedstawione w nim zalecenia. W późniejszych miesiącach współpracy, gdy witryna zleceniodawcy jest już zoptymalizowana, koszty działań są znacznie niższe.

Dane firmy:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy