Blachy trapezowe dachowe – tanie i wytrzymałe na korozje

Zobacz blacha trapez na https://www.regamet.pl/blacha-trapezowa/.

Blachy trapezowe tworzą wytrzymałe pokrycie, są tanie i mogą być wykorzystywane zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i składnic czy hal produkcyjnych. Dlaczego blachodachówka trapezowa ostatnio bardzo popularna?

Trapez na dach – niedroga a jednocześnie wytrzymała blacha

Nazwa blachy trapezowej pochodzi od jej kształtu – płaty mają przetłoczenia w formie trapezu. Proces jej układania jest bardzo prosty – poradzi sobie z tym każda ekipa budowlana. Budulec ten jest ceniony także ze względu na atuty ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i robocizna nie niosą za sobą dużych kosztów. Z uwagi na niewielką cenę materiału i prosty montaż, blacha trapezowa jest coraz szerzej używana do wykonywania pokryć dachowych i może być doskonałą alternatywą dla kosztowniejszej blachy na rąbek stojący. Rozwiązanie to charakteryzuje się długą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową wytrzyma w dobrej formie przez kilkanaście lat. Do tego jest bardzo lekki, dysponuje wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz negatywne czynniki atmosferyczne.

Gdzie można zastosować blachy trapezowe?

Blacha trapezowa wyśmienicie sprawdzi się w roli pokrycia dachu domu jednorodzinnego o nieskomplikowanej bryle, przykładowo w stylu minimalistycznym. Najlepiej wygląda na budynkach z dachem o ogromnej powierzchni, pasuje zarówno do domów murowanych, jak i drewnianych. Może być też używana wszędzie tam, gdzie z przeróżnych powodów nie można stosować tradycyjnych dachówek ceramicznych. Blacha trapezowa będzie także perfekcyjnie prezentować się jako wykończenie składów, garaży lub budynków gospodarczych. Blachy trapezowe dachowe dachową warto zamawiać bezpośrednio od producenta. Dzięki temu mamy pewność, że materiał jest najwyższej klasy i zaspokoi nasze oczekiwania. Producenci oferują bogatą paletę barw blach trapezowych, a także akcesoria dodatkowe, m.in. orynnowanie dachu.

Dane firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08

Powiązane wpisy