Bryczesy – co warto o nich wiedzieć?

Więcej o bryczesach na horse-trade.pl/Bryczesy-jezdzieckie.

Jazda na koniu wymaga nie tylko godzin pracy, ogromnych pokładów cierpliwości i wielu wyrzeczeń, ale też odpowiedniej odzieży, która nie będzie krępować ruchów. Chcesz zamówić wysokiej jakości bryczesy? Szeroki wybór asortymentu znajduje się w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to rodzaj spodni używanych do jazdy konnej. Wyróżniają się brakiem ciasnych szwów tam, gdzie nogi przylegają do siodła, dzięki czemu zmniejszają ryzyko otarć naskórka. Dobrze wykonane spodnie bryczesy powinny być elastyczne i obcisłe, a zarazem nie krępować ruchów i umożliwiać komfortową jazdę w każdych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl dostępne są bryczesy uszyte z wysokiej jakości materiałów – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z dodatkiem lycry, dzięki którym jeździec będzie czuł się w pełni swobodnie.

Jak kupić najodpowiedniejsze bryczesy do jazdy konnej?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być w pierwszej kolejności dostosowane do budowy ciała dżokeja i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Przy wybieraniu odpowiednich spodni jeździeckich należy sprawdzić czy mają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który jest wytwarzany z skóry ekologicznej, silikonu bądź innych surowców dających dobrą przyczepność do siodła. Spodnie bryczesy mogą mieć lej kolanowy lub pełny, który obejmuje również uda i łydki. Osobną kategorią produktów są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one być wyposażone w powłokę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które zapewniają komfort cieplny w czasie jazdy. Ważne są także walory użytkowe – rozciągliwe zakończenia nogawek czy liczne kieszenie.

Dane firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy