Czy warto kupić oczyszczacz powietrza?

Kwestia pyłu zawieszonego w powietrzu dotarła już do świadomości każdego Polaka i rzadko bywa lekceważona. Mieszkańca naszego kraju mają świadomość, że czystość powietrza, którym na co dzień oddychamy, ewidentnie oddziałuje na nasz stan fizyczny. Dopóki nie będą zastosowane systemowe rozwiązania, każdy powinien zatroszczyć się o swoje zdrowie, na przykład poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – rozwiązanie przydatne rezydentom metropolii

Im bardziej rozwinięty rejon, tym większe jest niebezpieczeństwo występowania znacznej kondensacji PM10 oraz PM2,5, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój licznych schorzeń układu oddechowego podatni są głównie mieszkańcy większych miejscowości i terenów w sąsiedztwie zakładów przemysłowych wypuszczających do atmosfery obfite ilości pyłów zawieszonych. Regularne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na znaczne zmniejszenie niekorzystnego wpływu zanieczyszczeń na zdrowie. Oczyszczacze powietrza szeregu uznanych producentów, jak m.in. AirFree, Blueair czy Wood’s, od lat znajdują się w ofercie wielu sklepów, więc nie jest to obecnie nowość na rodzimym rynku. Co kluczowe, poza wyłapywaniem z atmosfery cząsteczek pyłu, nieraz mają one także inne pożyteczne funkcje.

Wykrywanie dwutlenku węgla oraz jonizacja – dodatkowe funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza sprzedawane są w wielu rozmiarach, wobec tego łatwo dostaniemy urządzenie stosowne do danej objętości wnętrza. Są to urządzenia względnie nieduże, dlatego swobodnie można je przestawiać między pokojami. Oprócz odfiltrowywania z powietrza pyłów PM2.5 i PM10, wyłapują one też grzyby oraz mikroorganizmy, które mogą powodować liczne choroby czy też reakcje alergiczne, jak również niebezpieczny benzen. Dużo oczyszczaczy powietrza ponadto nawilża i jonizuje powietrze, co wytwarza we wnętrzu rześką atmosferę, a przy tym przynosi lepszy sen. Część oczyszczaczy ma też detektory wykrywające wysokie stężenie CO2. Zakup oczyszczacza powietrza poleca się zwłaszcza osobom cierpiącym na alergie.

Powiązane wpisy