Jakie są różnice pomiędzy rodzajami kontenerów na odpady

Więcej szczegółów o kontenerach otwartych.

Na rynku można nabyć w najróżniejsze modele kontenerów na odpady. Te najprostsze wykorzystywane są jako kontener na gruz lub złom, jak również przy składowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Jest jednakże mnóstwo rodzajów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one odmienną konstrukcją i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie substancje można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być dostosowane do specyfiki składowanych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak stare płytki ceramiczne lub parkietowe, rozebrane elementy stolarki otworowej, a także gruz, złom – przeważnie używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno czy też produkujących granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do przechowywania odpadów w półpłynnych lub płynnych idealnie nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

W przypadku ładunków o większych rozmiarach, które nie są odpadami albo wymagają selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwe jest ekspresowe rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są głównie dla magazynów oraz przedsiębiorstw transportowych.

Dane firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy