Kaski i toczki do jazdy konnej – czym się różnią?

Jeśli potrzebujesz toczka do jazdy konnej, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Jazda konna jest jedną z tych dyscyplin sportowych, gdzie zagrożenie upadkami jest wyjątkowo duże. A te, ze względu znaczną prędkość i wysokość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na urazy podatna jest przede wszystkim głowa dżokeja, która bezwzględnie winna być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jeździectwa dostępne są 2 typy zabezpieczenia dla głowy – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Które z nich jednak zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych produktów?

Toczek czy kask do jazdy konnej? Co lepsze?

Zwyczajna, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim nakryciem głowy. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest przeważnie wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie gwarantuje jednak tak dobrej protekcji jak kask, dlatego wskazany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, stosowany przez wyczynowców, który posiada atesty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najważniejszą kwestią przy wyborze kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować odpowiednimi atestami oraz być idealnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca lub pozwalać na regulację swojego rozmiaru. Do kasku wskazane jest dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego przewożenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Nabywając kask do jazdy konnej nie powinno się także iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszej miejscowości nie znaleźliśmy pasującego nam modelu, warto zamówić go w sklepie internetowym.

Dane firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy