Kładziesz nowe podłogi? Nie zapomnij o listwach drewnianych

listwy podłogowe, listwa podłogowa

Z pozoru są niewiele wnoszącym elementem, jednak ich charakter ma ogromny wpływ na wygląd pomieszczenia. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to detale pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na estetyczne przeciągnięcie przewodów i zabezpieczają dolną część ściany przed uszkodzeniem i poplamieniem, co jest ważne szczególnie w pomieszczeniach, w których poruszamy się w butach. To na pewno wystarczający argument, by nie lekceważyć ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z PVC lub MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i bardzo dobrze koresponduje ze stylowymi dodatkami bądź meblami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem dobrym rozwiązaniem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z PVC lub MDF, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

We wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu rekomenduje się zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, również i te mogą być wyprodukowane zarówno z drewna, jak i innych materiałów. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć dostępne są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć też niecodzienny kolor, jeżeli nabędziemy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Dane firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy