Klaser na monety i banknoty to wciąż pierwszy wybór kolekcjonerów

Szukasz klasera na monety i banknoty? Kliknij tu.

Kolekcjonowanie banknotów oraz monet to nie tylko radość z wyszukiwania i kupna nowych okazów, ale również uczucie satysfakcji z ich katalogowania i oglądania. Pozyskane numizmaty powinny wobec tego znaleźć się w praktycznych albumach lub klaserach, za sprawą których bez trudu będzie można je oglądać, a równocześnie uchowa się je przed potencjalnymi uszkodzeniami.

Klaser na monety – nieprzerwanie najpopularniejsze wśród kolekcjonerów

Kolekcjonerzy monet mają bogaty wybór dodatków umożliwiających bezpieczne ich przechowywanie, jednak najbardziej popularne nieprzerwanie pozostają klasery. Z jakiego powodu? Przede wszystkim z tego powodu, iż pozwalają łatwo segregować monety jednego typu. Pamiętajmy jednak, że niektóre albumy na monety nie zawierają w sobie kart i należy kupić je samodzielnie dobierając je do wielkości gromadzonych numizmatów bądź banknotów. Swoboda wypinania i wpinania stron jest dużym ułatwieniem przy szeregowaniu okazów zgodnie z osobistym uznaniem – można przekładać je pomiędzy albumami bez potrzeby wyciągania pojedynczych eksponatów, co zmniejsza niebezpieczeństwo rozerwania banknotów lub zarysowania numizmatów. Prócz tego, mając nieduży zbiór, w jednym albumie można ulokować monety o różnorodnych średnicach, trzeba tylko dokupić strony z odpowiednimi dla nich kieszonkami. Inną zaletą klaserów na monety jest to, że nieraz są stylizowane na wygląd książek lub albumów z fotografiami rodzinnymi, więc łatwo schować je na półce przez wzrokiem ewentualnego rabusia.

Klasery na monety pomieści bez przeszkód też monety w kapslach

Długoletni kolekcjonerzy zalecają, żeby w plastikowych kartach klaserów chować mniej wartościowe numizmaty, nie mające stanu menniczego, bo nawet gruba folia z polichlorku winylu nie gwarantuje monecie całkowitej ochrony przed działaniem wilgoci i powietrza. Unikatowe numizmaty w idealnym stanie lub te wybite z miękkich metali powinno się najpierw zabezpieczyć przez umieszczenie w przezroczystym kapslu. Kapsel można później trzymać w albumie, gdyż wielu producentów posiada w asortymencie strony do klaserów, które bez problemu mieszczą w sobie monety w sztywnych, papierowych holderach lub w kapslach.

Dane firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy