Kurtki na motor – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Szukasz kurtek na motor? Wejdź na https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Odziez-motocyklowa_Kurtki-na-motor-153.html.

Motocykliści mają świadomość, iż w pełni przyjemna jazdę na motorze zapewni wyłącznie poprawnie zaprojektowana do tego odzież. Dlatego w garderobie każdego miłośnika motocykli musi wisieć chociaż jedna rasowa kurtka na motocykl. Oferta sklepów motocyklowych jest współcześnie niesłychanie szeroka, dlatego bez większych trudności można kupić zarówno kurtki z tekstyliów, jak i skórzane, które spełnią wymagania nawet nader wybrednych motocyklistów.

Czy kurtka na motocykl ze skóry jest ciężka i nieelastyczna?

Jazda na jednośladzie od razu kojarzy się ze skórą i faktycznie także obecnie kurtki wykonane z tego materiału uznaje się za najlepszy wybór pod kątem trwałości oraz jakości, co oczywiście odzwierciedla się także w ich wyższej cenie. Wbrew uniwersalnym skojarzeniom, w dzisiejszych czasach większość skórzanych kurtek na motocykl posiada sportowy krój, nie zaś tradycyjny design rodem z filmów z lat 80-tych. Nie znaczy to, że nie znajdziemy w sprzedaży legendarnych ramonesek.

Głównym atutem kurtek na motocykl uszytych ze skóry jest naturanie ich ogromna odporność na wytarcie, toteż w przypadku upadku motocyklisty na nawierzchnię drogi zapewniają mu większą protekcję. Do kręgu mitów należy także przenieść już przeświadczenie, że kurtka skórzana jest mało elastyczna i ciężka – te uszyte z nubuku czy skóry owczej niewiele różnią się pod tym względem od kurtek z tkanin wyprodukowanych z cordury czy meshu.

Jak przymierzać kurtkę na motor?

Kurtka na motocykl powinna być komfortowa, wobec tego polecamy nabyć ją w sklepie stacjonarnym, gdzie możemy ją założyć na próbę. Tylko tak uzyskamy pewność, że kurtka jest pasować do naszej figury. Jednak kupowanie kurtki na motocykl w sieci to też dobra alternatywa, szczególnie jeżeli nabyło się kiedyś już podobne produkty od wybranego producenta albo dobrze zna się własne wymiary. Kurtka na motor powinna dobrze opinać korpus, ale nie może ograniczać jego ruchów. Przymierzając kurtkę wyciągnij ręce przed siebie pozorując, że chwytasz kierownicę. Jeżeli rękawy zachodzą za nadgarstki znaczy to, że musisz kupić mniejszy rozmiar. Zbyt luźna kurtka motocyklowa podnosi niebezpieczeństwo kontuzji, gdyż podczas upadku protektory mogą zmienić pozycję względem ciała motocyklisty i w rezultacie nie spełnią one swojej misji. Dla optymalnej wygody zaleca się zwrócić także uwagę, czy kurtka ma pasy korygujące jej szerokość na ramionach, w pasie i tułowiu.

Dane firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy