Maski nawilżające do włosów – kiedy zaleca się ich używać?

Zamów maski nawilżające do włosów na houseofbeauty.com.pl/c/69-maski-do-wlosow.

Włosy narażone są na szereg destruktywnych czynników. Na ich wygląd negatywnie oddziałują m.in. niektóre zjawiska atmosferyczne – silny wiatr, ekstremalne temperatury czy też słońce. Równie niebezpieczna bywa stylizacja przy pomocy suszarki lub prostownicy, zasypianie z mokrą głową, koloryzacja lub korzystanie z nieodpowiednich kosmetyków. To sprawia, że włosy wymagają ciągłej pielęgnacji. Jeżeli uszkodzenia nie są znaczne, możemy w tym celu użyć odżywki. W szeregu przypadków jednak ten kosmetyk bywa nieskuteczny.

Co odróżnia naturalne maski do włosów od odżywek?

Maski do włosów powodują dużo intensywniejszą odbudowę niż zwykłe odżywki. Lepiej również zabezpieczają włosy. Specjaliści często nazywają je „posiłkiem” dla włosów – z nich czerpane są substancje odżywcze, dzięki którym możliwe jest odbudowę nawet bardzo zniszczonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek sposób aplikacji – trzeba je pozostawić na włosach dłużej. By dotarły w głąb skóry i włosów, powinno się je wypłukać dopiero po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Z uwagi na ich silne działanie, zaleca się powtarzać to raz na tydzień.

Maski nawilżające do włosów – jaki mają skład?

W porównaniu do odżywek, maski do włosów posiadają więcej składników wpływających na poprawę stanu włosów. Zależnie od przeznaczenia danego kosmetyku, pojedyncze komponenty mogą być dobrane tak, aby zabezpieczać włosy przed szkodliwymi czynnikami (np. promieniowaniem UV) lub by je odbudować. W tym celu wykorzystuje się takie składniki jak keratyna, wszelkiego rodzaju olejki czy silikony. Naturalne maski do włosów mają w sobie prócz tego wyciągi roślinne (między innymi z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy