Mop do podłogi – niezastąpiony podczas porządków

Sprawdź, gdzie zamówić profesjonalne mopy do mycia podłóg.

Czyszczenie podłogi wydaje się zadaniem bardzo łatwym – potrzebne są do tego woda, mop i odpowiednia ilość płynu. Jednakże sprawa się komplikuje, gdy idzie o znaczną powierzchnię bądź trudne do usunięcia, nietypowe zabrudzenia. W takich przypadkach warto sięgnąć po mopy profesjonalne i specjalistyczne środki czystości. W czym kryje się ich przewaga nad standardowymi, wykorzystywanymi codziennie w naszych domach sprzętami? Dlaczego, dbając o podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, warto sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Cechy najwydajniejszych mopów do podłogi?

Na wydajność mopa mają wpływ przede wszystkim dwie cechy – materiał, z którego go wykonano oraz jego szerokość. Od pierwszej zależy chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia oraz jego wytrzymałość. Warto również pamiętać, że twardsze włókna lepiej ścierają pobrudzenia niż miękkie. Drugi atrybut decyduje o tym, jaką powierzchnię będzie można umyć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, jeśli mop ma służyć do mycia posadzek o dużej powierzchni – przykładowo sal tanecznych, hallów czy parkietów na boiskach.

Mop do podłóg to nie wszystko!

Mop jednak nie wystarczy, żeby pracownicy zespołów sprzątających mogli efektywnie i błyskawicznie myć podłogi. Praktycznie jednakowo istotne są również dodatkowe akcesoria. Pośród nich specjalną uwagę należałoby zwrócić na trzonek. Musi on być stosunkowo lekki, a jego długość – dopasowana do wzrostu użytkownika. Tylko wówczas obsługa mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku mopów płaskich ważne jest również jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyciskania mopa, a dobrze dobrane w znacznym stopniu upraszcza i skraca czas pielęgnacji podłóg. W trakcie czyszczenia rozległych powierzchni radzimy wybrać zestaw wiadro plus mop.

Dane firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Powiązane wpisy